Kaip pasirinkti tinkamą investicinį produktą?

Šiuo metu kai bankuose laikomi pinigai realiai tik prarandą vertę (palūkanos už indėlius ženkliai mažesnės nei metinė infliacija Lietuvoje), daug žmonių ieško alternatyvų, kur būtų galima įdarbinti savo pinigus. 

investavimas

Internete galima rasti daugybę įvairių investavimo produktų, pradedant nuo skolos vertybinių popierių įsigijimo, baigiant kripto valiutomis ar išvestinėmis investicinėmis priemonėmis. Kreditai.info jau rašė, kad Lietuvoje vis populiarėja ir investavimas į tarpusavio skolinimo platformas. Taigi pasirinkimo kur įdarbinti savo pinigus tikrai yra nemažai. Tačiau kaip neapsigauti ir nepakliūti ant sukčių "kabliuko"? Kreditai.info paruošė keletą trumpų taisyklių, kurios padės atskirti "pelus nuo grūdų".

Visų pirma, reikėtų vengti investicijų į produktus, kurių neišmanote. Investuojant į pasiūlymą, kurio esmę ir principus sunku suvokti labai stipriai padidėja rizika prarasti savo santaupas, taip pat atsiranda galimybės įlįsti į skolas. Todėl privalote domėtis produktais, į kuriuos investuojate, ir tik kai suprasite, kaip veikia investicinis produktas, galite pradėti investavimą.

Antra taisyklė - įsitikinti, kad įmonė ar tinklapis, teikiantis investavimo paslaugas, turi reikiamą licenciją. Investuojant į kompanijas neturinčias jokio juridinio pagrindo ir neatitinkančias Lietuvos teisės aktų reikalavimų padidina riziką prarasti savo santaupas.

Tikriausiai esate matę investicinių pasiūlymų, kuriuose žadamas “greitas praturtėjimas”, “investicijos be jokios rizikos” ir pan. Realiame gyvenime taip nebūna, todėl rekomenduojama tokių pasiūlymų vengti. Taip sumažinsite apgavystės ir nesėkmingos investicijos riziką.

Top