Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

Baltarusija skolintais pinigais dengė senesnius kreditus

Baltarusijos užsienio skola beveik nepatiko, nes pasiskolintais pinigai padengė savo įsiskolinimus Rusijos vyriausybei, Kinijos bankams, Eurazijos stabilizacijos ir plėtros fondui ir Tarptautiniam rekonstrukcijos ir plėtros bankui. Taip pat ir investavusiems į euroobligacijas.

investicijis grafikas2

Baltarusijos vyriausybei pernai pritraukiamomis paskolomis dengus ankstesnius skolinius įsipareigojimus, valstybės užsienio skola beveik nepakito.

Finansų ministerija pranešė, jog grynajam skolinimuisi užsienyje 2018-aisiais siekus 365,5 mln. JAV dolerių, valstybės užsienio skola, ją skaičiuojant JAV doleriais, per metus padidėjo 1,1 proc. iki 16,9 mlrd. JAV dolerių. Ši suma atitinka 28,5 proc. metų bendrojo vidaus produkto (BVP).

Baltarusijos valdžia pernai užsienyje paskolino 2,354 mlrd. JAV dolerių prilygstančią sumą, iš jų 879,1 mln. dolerių – iš Rusijos vyriausybės ir bankų, 600 mln. dolerių – tarptautinėje kapitalo rinkoje, 509,2 mln. dolerių – iš Kinijos bankų, 200 mln. dolerių – iš Rusijos kontroliuojamo Eurazijos stabilizavimo ir plėtros fondo, 148 mln. dolerių – iš Tarptautinio rekonstrukcijos ir plėtros banko, 17,5 mln. dolerių – iš Šiaurės investicijų banko.

Užsienio kreditoriams per praėjusius metus išmokėta 1,997 mlrd. JAV dolerių, iš jų 800 mln. dolerių – investavusiems į euroobligacijas, 399,3 mln. dolerių – Rusijos vyriausybei, 374,3 mln. dolerių – Kinijos bankams, 353,1 mln. dolerių – Eurazijos stabilizacijos ir plėtros fondui, 65,4 mln. dolerių – Tarptautiniam rekonstrukcijos ir plėtros bankui.

Visa valstybės skola 2018-aisiais išaugo 7,6 proc. iki 45,4 mlrd. rublių (37,3 proc. BVP). Šiemet Baltarusijos vyriausybė privalės kreditoriams grąžinti beveik 4 mlrd. JAV dolerių prilygstančią sumą, o vien tik užsienio kreditoriams – 2,7 mlrd. dolerių (beveik pusę šios sumos – Rusijai).

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top