Dauguma ne bankinių kreditorių Latvijoje po metų gali nutraukti veiklą

Dauguma ne bankinių kreditorių Latvijoje 2019-ųjų pabaigoje arba 2020 metų pradžioje veikiausiai bus priversti nutraukti veiklą, prognozuoja Latvijos alternatyvių finansinių paslaugų asociacija.

riga2isvirsaus

Tokia prognozė siejama su 2019-ųjų viduryje įsigaliosiančiais Vartotojų apsaugos įstatymo pakeitimais, nustatysiančiais apribojimus ne bankų paskolų palūkanų dydžiams, kurie bus gerokai mažesni už išlaidas, susijusias su tokių paskolų išdavimu ir administravimu.

„Priešrinkiminėje atmosferoje politikai priėmė pakeitimus, kurie neigiamai paveiks finansinių paslaugų prieinamumą šalyje.

Bankai skolina daugiau nei 500 eurų, o ne bankiniai skolintojai – mažesnes sumas. Nuo liepos, kai įsigalios šie pakeitimai, trumpalaikės paskolos Latvijoje nebebus prieinamos“, – sakė Latvijos alternatyvių finansinių paslaugų asociacijos vadovas Gintas Aboltinis. „Nauji reikalavimai visiškai pašalins smulkius skolintojus iš finansinių paslaugų rinkos ir taip susilpnins konkurenciją joje“, – pabrėžė jis.

G. Aboltinio žodžiais, asociacija šias įstatymo pataisas laiko nekonstitucinėmis ir ketina dėl to kreiptis į Konstitucinį Teismą. Latvijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos duomenimis, per pirmąjį pusmetį ne bankinių paskolų portfelis augo 7,1 proc. iki 655,8 mln. eurų, naujų paskolų suteikta 10,1 proc. daugiau nei prieš metus – 309 mln. eurų. Latvijoje pirmąjį pusmetį aktyviai veikė 56 licencijuoti ne bankiniai kreditoriai.

Top