Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

Bankai uždirbo beveik 55% daugiau nei pernai - daugiausiai pajamų gavo iš paskolų palūkanų

Auganti ekonomika ir gyventojų pasitikėjimas rytdieną įtakoją didesnį vartojimą, o pastarasis ir aktyvesnį skolinimasį. Itin daug kreditų bei paskolų suteikė komerciniai Lietuvoje veikiantys bankai, tai itin išaugino pastarųjų pelnus.

investicijis grafikas2

Lietuvoje veikiantys bankai ir užsienio bankų filialai per devynis šių metų mėnesius uždirbo 275,4 mln. eurų pelno – 54,6 proc. (97,3 mln. eurų) daugiau nei 2017-ųjų sausį–rugsėjį, kai jis buvo 178,1 mln. eurų.

Trijų ketvirčių bankų sektoriaus pelnas jau viršijo pelną, uždirbtą per visus 2017 metus (239,7 mln. eurų). Šiemet pelningai veikė 11 bankų ir užsienio bankų filialų, nuostolių patyrė tik 1 rinkos dalyvis, pranešė Lietuvos bankas.

Pagrindinis bankų pajamų šaltinis ir toliau yra grynosios palūkanų pajamos – jos per devynis šių metų mėnesius siekė 346,8 mln. eurų ir buvo 9,4 proc. (29,8 mln. eurų) didesnės nei per tą patį 2017-ųjų laikotarpį.

Grynosios paslaugų ir komisinių pajamos šiemet išaugo 10,5 proc. iki 169,1 mln. eurų, tuo metu bankų administracinės išlaidos padidėjo 4,3 proc. iki 156,4 mln. eurų.

Anot Lietuvos banko, bankų sektoriaus turtą antrąjį ketvirtį augino reikšmingai didėjęs paskolų portfelis. Lietuvos banko teigimu, palūkanų, paslaugų ir komisinių pajamų bei administracinių išlaidų grynasis pokytis sudarė 36,5 mln. eurų, todėl pagrindiniai bankų pajamų ir išlaidų straipsniai paaiškina tik dalį beveik 100 mln. eurų bankų sektoriaus pelno augimo.

„Nors fundamentalios aplinkybės bankų pelnui yra itin palankios, jo spartų augimą galima iš dalies paaiškinti ir vienkartiniais veiksniais. Prieš metus bendram rezultatui įtaką padarė DNB ir „Nordea“ bankų jungimasis, kuris nulėmė didesnes nei įprasta atidėjinių išlaidas. Jos šiemet jau buvo 43,6 mln. eurų mažesnės nei pernai sausį–rugsėjį“, – teigiama Lietuvos banko apžvalgoje.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top