Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

Norint paskolinti už obligacijų emisiją pritrauktas lėšas reikės gauti kredito įstaigos licenciją

Bendrovės, leidžiančios ar ketinančios leisti obligacijas, kurios būtų platinamos ir neprofesionaliesiems rinkos dalyviams, įskaitant gyventojus, norėdamos perskolinti iš obligacijų gautas lėšas turėtų gauti kredito įstaigos licenciją, teigia Lietuvos bankas.

skolinti pinigus pritrauktus išplatinant obligacijas

„Tam, kad būtų išvengta nesusipratimų, prieš leidžiant obligacijas rekomenduojame įsivertinti, kokiems investuotojams jos bus skirtos ir kam bus naudojamos gautos lėšos“, – pranešime spaudai sakė Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis. Akcinių bendrovių įstatymas nuo 2016-ųjų lapkričio leidžia uždarosioms akcinėms bendrovėms obligacijas siūlyti viešai. Anot Lietuvos banko, tokių įmonių platinamų ir viešų, ir neviešų obligacijų emisijų skaičius sparčiai didėja, tačiau pagal Finansų įstaigų įstatymą įmonės, neturinčios kredito įstaigos licencijos, negali perskolinti iš obligacijų gautų lėšų. „Šiuo metu neturime informacijos apie galimus pažeidimus, susijusius su obligacijų platinimu, tačiau iš rinkos dalyvių gauname klausimų, ir, matydami tendencijas, įžvelgiame tam tikras galimas rizikas.

Dėl to primename finansų rinkos dalyviams, į ką reikia atkreipti dėmesį ir kokios galimos pasekmės, jei to dėmesio pritrūktų“, – komentare BNS sakė Lietuvos banko Reguliuojamos rinkos priežiūros skyriaus viršininkas Vaidas Cibas. Pagal Bankų įstatymą, asmenims, besiverčiantiems indėlių ar kitų grąžintinų lėšų priėmimu iš neprofesionaliųjų rinkos dalyvių ir teikiantiems kitas finansines paslaugas neturint tam teisės, gali grėsti bauda iki 10 proc. bendrųjų metinių pajamų dydžio juridiniams asmenims ir iki 5 mln. eurų – juridinio asmens vadovams bei kitiems fiziniams asmenims, arba net baudžiamoji atsakomybė.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top