Daugiausiai kreditų su INVEGA gararantijomis suteikė "Citadelė"

Verslas noriai naudojasi INVEGA siūlomomis garantijomis ir suteikiamomis lengvatinėmis paskolomis. Juridiniai asmenys šiais metais daugiausiai kreditų su INVEGA garantijomis gavo pasinaudoja "Citadelė" banko teikiamomis paslaugomis.

bank note 209104 640

Per septynis šių metų mėnesius „Citadele“ bankas, lyginant su kitais komerciniais bankais bei kreditų unijomis Lietuvoje, įmonėms išdavė daugiausiai paskolų su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) garantijomis -  bendradarbiaudamas su INVEGA, bankas per sausio-liepos mėn. smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams šiemet suteikė paskolų net su 68 garantijomis ir tai yra daugiau paskolų su garantijomis, nei bankas išdavė per visus 2016 m.

„Tarp paskolomis su INVEGA garantijomis pasinaudojusių įmonių šiemet dominuoja prekybos įmonės, kurios sudaro daugiau nei pusę – 55 proc. tokių paskolų gavusių įmonių. Apdirbamosios gamybos įmonės sudaro 13 proc. tokių paskolų. Pagal sandorių su INVEGA garantijomis sumas, 35 proc. įmonių koncentruojasi Vilniaus, 23 proc. – Kauno, 21 proc. – Panevėžio, dar 21 proc. pasiskirsto kituose Lietuvos regionuose“, - pastebi „Citadele“ banko Smulkiojo ir vidutinio verslo klientų departamento direktorė Giedrė Kubiliūnienė.

„Siekiame būti ilgalaikiu strateginiu partneriu SVV įmonėms ir teikti individualiems jų poreikiams pritaikytas finansines paslaugas, todėl kruopščiai analizuojame visų įmonių veiklos sričių projektus, teikiame visokeriopą pagalbą parengiant reikiamus dokumentus paskolai su INVEGA garantijomis gauti“, - sako G. Kubiliūnienė.

Pasak banko atstovės, dažnu atveju be garantinių fondų garantijų, dėl ilgalaikio turto, kurį galėtų įkeisti, trūkumo, įmonės tiesiog neturėtų galimybės gauti paskolą. INVEGA įgyvendina net kelias SVV įmonėms skirtas skatinimo priemones – administruoja lengvatinių paskolų teikimą, teikia garantijas už suteikiamas paskolas ar lizingą, dalinai kompensuoja garantijos suteikimo užmokestį bei klientų sumokėtas palūkanas. Visas šių galimybių komplektas suteikia galimybę SVV įmonei gauti finansavimą itin palankiomis sąlygomis.

Nuo šių metų birželio „Citadele“ bankas, bendradarbiaudamas su INVEGA, teikia dar vieną itin patrauklią finansinę priemonę – paskolas su portfelinėmis garantijomis, kurių dėka smulkusis ir vidutinis verslas gali gauti iki 1,875 mln. eurų vertės paskolas – įmonėms bus garantuojama 80 procentų paskolos sumos.

Aktyviai bendradarbiauti su INVEGA „Citadele“ bankas pradėjo dar 2006 m. Per visą partnerystės laikotarpį bankas kone kasmet yra vienas iš rinkos lyderių, teikiančių paskolas su INVEGA garantijomis.

Top