„EMBank“ pirmasis metų ketvirtis: pajamos augo 30 proc., grynasis pelnas – beveik 3 kartus

Pirmą šių metų ketvirtį „European Merchant Bank“ („EMBank“) uždirbo beveik 3 kartus daugiau grynojo pelno nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu. Bankas taip pat skaičiuoja pastebimą grynųjų pajamų ir verslo paskolų portfelio augimą.

embankNuotrauka: © EMBank

Šiemet, per pirmąjį metų ketvirtį, „EMBank“ jau uždirbo beveik 400 tūkst. eurų grynojo pelno, kai praėjusiais metais tuo pačiu metu kiek daugiau nei 135 tūkst. eurų. Bene didžiausias augimas fiksuotas grynųjų paskolų pajamų kategorijoje. Pastarosios per pirmuosius šių metų mėnesius išaugo 60 proc. ir perkopė 1 milijono eurų ribą.

„Valstybės duomenų agentūros skelbiamais duomenimis, Lietuvos ekonomika pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, augo 2,9 proc. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šalies ekonomikos stiprėjimo. Kartu su šalies ekonomikos augimu padidėjo ir pagrindiniai banko veiklos rodikliai. Pavyzdžiui, „European Merchant Bank“ verslo paskolų portfelis pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, augo daugiau kaip 40 proc. ir siekė 36,5 mln. eurų“, – sako „EMBank“ vadovas Sarp Demiray.

Šių metų pirmąjį ketvirtį „EMBank“ grynosios pajamos augo 27 proc. ir pasiekė 2,6 mln. eurų. Lyginant su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, pastebimai išaugo ir bendra indėlių suma. Ji padidėjo 35 proc. nuo 93 iki 126 mln. eurų.

„EMBank“ stebėtojų tarybos pirmininkas Ekmel Cilingir pažymi, kad banko siekis – būti stipriu smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) partneriu. SVV sudaro daugiau kaip 95 % visų Lietuvos įmonių ir sukuria didžiausią dalį šalies BVP. Norint, kad šalies ekonomika toliau sėkmingai augtų, būtina Lietuvoje smulkiam ir vidutiniam verslui didinti finansavimo prieinamumą, gerinti bankininkystės paslaugas.

„Mūsų augimas rodo, kad vis daugiau SVV mato mus kaip patikimą finansų partnerį. Teikiame ne tik lanksčias finansavimo sąlygas, bet ir specialius pasiūlymas verslui, kurie leidžia įmonėms ne tik sutaupyti, bet ir įdarbinti laisvas lėšas. Pastebime, kad įmonėms labai svarbus banko požiūris į klientą, todėl keliame sau aukščiausius tikslus klientų aptarnavimo srityje. Iki 2028 m. pabaigos savo verslo paskolų portfelį ketiname padidinti beveik tris kartus, o turto vertę – daugiau kaip 263 mln. eurų“, – teigia E.Cilingir.

„EMBank“ turi Europos centrinio banko (ECB) išduotą licenciją ir yra SEPA, SWIFT ir TARGET2 narys. Bankas teikia apyvartinio kapitalo ir investicines paskolas, ypač mažoms ir vidutinėms įmonėms. Bankas taip pat siūlo bankininkystės, kaip paslaugos (angl. Banking as a Service, BaaS), sprendimus.

Top