Įmonės suskubo kreiptis dėl „Milijardas verslui“ paskolų

Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui“ starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti.

Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos skolintis  šios priemonės lėšomis pateks į laukiančiųjų sąrašą.

invegaNuotrauka: © Invega

Pateiktos paraiškos yra vertinamos eiliškumo principu – pirmiau gautos yra vertinamos pirmiausia. Dėl laukiančiųjų sąraše esančių projektų finansavimo galimybių situacija spręsis tuomet, kai bus įvertintos visos anksčiau pateiktos įmonių paraiškos ir priimti sprendimai dėl finansavimo apimčių.

Dėl finansavimo „Milijardas verslui“ lėšomis kreipėsi daugiausiai vidutinės ir didelės įmonės, didžioji dauguma – iš Klaipėdos, Panevėžio ir Vilniaus. 

„Toks įmonių aktyvumas patvirtina, kad verslo įmonėms itin aktualus ambicingų projektų, apimančių inovacijas, eksperimentinę plėtrą, aukštos pridėtinės vertės produktų gamybos pajėgumų auginimą, finansavimas.

Esame sulaukę tikrai didelės apimties projektų paraiškų – kai kurių iš jų sumos siekia maksimalias priemonėje nustatytas ribas. Daliai pateiktų projektų įvertinti papildomai pasitelksime ir ekspertus, pavyzdžiui, iš mokslinių tyrimų, biotechnologijų, alternatyvios energetikos sričių. 

Pagal pateiktas paraiškas matome, kad klientai daugiausiai ieško finansavimo infrastruktūrai: naujų gamyklų, efektyvių gamybos linijų projektams, naujų itin novatoriškų produktų ar technologijų vystymui, tvarių technologinių įrenginių plėtrai“, – teigia Giedrė Gečiauskienė, INVEGOS  Klientų ir finansavimo sprendimų tarnybos vadovė.

Įmonei pateikus paraišką, jos prašoma finansavimo suma rezervuojama, o visos pateiktos paraiškos vertinamos eiliškumo tvarka. Įvertinus kiekvieną projektą, sprendimas dėl  suteikiamos paskolos sumos gali skirtis nuo įmonės prašomo finansavimo dydžio.

Tai priklauso nuo įvairių kriterijų, kurie vertinami priimant galutinį sprendimą ir atsižvelgiant į kiekvienos įmonės situaciją, pateiktų dokumentų atitikimą sąlygoms, galimybes pritraukti finansavimą ar dalį jo iš privačių finansuotojų.

„Nors priemonėje numatyta iki 1 mlrd. lėšų verslo įmonių poreikiams, vėliau sukauptos palūkanos, grįžtantys paskolų mokėjimai vėl bus reinvestuojami, tad siekiama, kad ilguoju laikotarpiu reali finansuojama suma būtų gerokai didesnė nei 1 mlrd. eurų. Todėl mūsų klientai ir toliau skatinami aktyviai domėtis finansavimu ir „Milijardo verslui“ programa.

Taip pat kviečiame įmones kreiptis į INVEGĄ pasikonsultuoti, nes turime ir kitų reikšmingų finansavimo programų, kurių suteikiamos galimybės joms taip pat gali puikiai tikti. Pavyzdžiui, šiuo metu aktyviai siūloma pasiskolinti pramonės įmonių skaitmenizacijos, modernizavimo projektams, taip pat saulės, vėjo elektrinių  įsirengimui, statybai ar kitiems efektyvesnio energijos naudojimo projektams įgyvendinti“, – akcentavo G. Gečiauskienė.

Kvietimas teikti paraiškas buvo paskelbtas 2024 m. balandžio 29 d.  Skatinamoji finansinė priemonė „Milijardas verslui“ finansuojama Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės paskolos lėšomis – tam skirta 850 mln. eurų. Pasibaigus šios priemonės lėšoms numatyta ją papildyti 150 mln. eurų iš INVEGOS įstatinio kapitalo.

Sprendžiant dėl priemonės sąlygų buvo konsultuojamasi su verslo įmonėmis ir atsižvelgiama į jų poreikius.

Top