Baltijos šalių įmonėms „Citadele“ paskolų apimtys išaugo penktadaliu

Per pirmajį 2024 m. ketvirtį „Citadele“ bankas Baltijos šalių įmonėms suteikė paskolų už 20 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Bendra paskolų suma siekia daugiau nei 150 mln. eurų.

Citadele iskaba Citadele nuotrjpgNuotrauka: © Citadele

56 proc. paskolų buvo suteikta smulkaus ir vidutinio verslo, o 44 proc. – stambioms įmonėms. 2024 m. pirmąjį ketvirtį daugiausia finansavimo suteikta nekilnojamojo turto, statybos ir prekybos sektoriuose veikiančioms įmonėms. Smulkaus ir vidutinio verslo segmente dažniausiai skolinta žemės ūkio, miškų ir žvejybos sektorių verslams. 

„Palyginti su 2023 m., verslininkų nuotaikos ir aktyvumas ženkliai pagerėjo dėl laipsniško ekonomikos atsigavimo bei pozityvesnių prognozių 2024 metams. Rinka labai laukia EURIBOR mažinimo – tikėtina, kad po to investicijų apimtys dar labiau padidės. Nepaisant išliekančios geopolitinės įtampos, įmonės ieško naujų rinkų ir toliau investuoja į savo augimą, naujus produktus bei technologijas“, – sako Vaidas Žagūnis, „Citadele“ banko valdybos narys ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Baltijos šalims.

Banko duomenimis, nors dalis įmonių ilgesnio laikotarpio įsipareigojimus sudaro pagal lizingo sutartis, grynųjų pinigų srautams gerinti vis dažniau pasitelkiamas faktoringas ir elektroninių mokėjimų sprendimas „Klix“. 

2024 m. „Citadele“ bankas ir toliau teikė finansavimą investicijoms į atsinaujinančios energijos gamybą, pavyzdžiui, saulės baterijų ar vėjo parkus. Tvarumo principais grįstas finansavimas yra prioritetas Europoje, todėl mažos ir vidutinės įmonės gali naudotis bendru „Citadele“ ir Europos investicijų banko finansavimu su sumažinta palūkanų norma. 

Valstybinės duomenų agentūros duomenimis, 2024 m. pradžioje Lietuvoje veikė 142 954 ūkio subjektai, palyginti su 122 458 2023 m. pradžioje.

Top