Kur regionuose ieškoti bankinių paslaugų?

Regionuose sparčiai užsidarinėjant bankų skyriams gyventojai, rodos, nebelieka fizinių vietų, kuriose būtų galima pasinaudoti bankinėmis paslaugomis - konsultacijomis, paskolomis, indėliais ar kitomis. Alternatyva yra - Kredito unijos. 

Jolita RėkutėNuotrauka: „Kreda“ grupės Verslo plėtros vadovė Jolita Rėkutė © „Kreda“

Girdi klientų poreikius

Viena iš alternatyvų uždaromiems bankų padaliniams – kredito unijos. Tai kooperatiniais pagrindais veikiančios finansų institucijos, kurios savo nariams teikia bene visas bankines paslaugas visoje Lietuvoje, o, norinčius pasikonsultuoti gyvai, priima be išankstinės registracijos.

Štai, pavyzdžiui, jau visai netrukus Šakiuose bus uždarytas paskutinysis komercinio banko klientų aptarnavimo skyrius, ir vienintelė čia liekanti alternatyva gyventojams, kuriems reikalinga gyva konsultacija – kredito unija. 

Kredito unijos savo nariams teikia beveik visas tradicines finansines paslaugas, pavyzdžiui, išduoda mokėjimo korteles su kredito limitu arba be jo, atlieka grynųjų pinigų operacijas, mokėjimo paslaugas, gyventojams teikia būsto ir vartojimo paskolas ar siūlo įvairius taupymo sprendimus, tokius kaip terminuotieji ar kaupiamieji indėliai. Unijų nariai finansines operacijas gali atlikti internetinės bankininkystės platformoje, mobiliojoje programėlėje ir, žinoma, kredito unijų skyriuose. 

„Mes girdime savo narius regionuose ir suprantame fizinių skyrių svarbą juose, todėl džiaugiamės galėdami būti šalia tada, kada reikia. Kredito unijos tuo ir išsiskiria, jog asmeninis bendravimas ir dėmesys kiekvienam klientui – vienas svarbiausių veiklos prioritetų.

Kaip parodė „Kreda“ grupės žinomumo tyrimas, gyventojai ypač vertina platų paslaugų spektrą ar patogumą naudojantis kredito unijų teikiamomis paslaugomis“, – komentavo Jungtinės centrinės kredito unijos „Kreda“ verslo plėtros vadovė Jolita Rėkutė.  

Naudotis saugu ir patogu 

Nors neretai kredito unijos siejamos tik su kreditavimo paslauga – kreditais verslui ar žemės ūkiui, iš tiesų, kredito unijos gyventojams ir verslui tampa vis patrauklesnės kaip alternatyva komerciniams bankams arba kaip antroji finansų įstaiga, tiek tvarkant kasdienius finansinius reikalus, tiek investuojant sukauptas lėšas.

Kai kuriose „Kreda“ grupės unijose palūkanos už 12 mėnesių trukmės indėlius vis dar siekia 4–4,5 proc., todėl terminuotieji indėliai ir toliau išlieka vienu populiariausių taupymo būdų. 

Kredito unijos teikia klientams tokias pačias garantijas kaip ir bankai: tiek vieni, tiek kiti yra ne tik prižiūrimi Lietuvos banko, bet taip pat yra ir Lietuvos Respublikos indėlių draudimo sistemos dalyviai.

Juose laikomi mažmeninių indėlininkų ir įmonių indėliai iki 100 tūkst. eurų yra apdrausti VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“. Tad finansų įstaigos bankroto ar nemokumo atveju indėlininkams būtų išmokamos draudimo išmokos.

Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, Lietuvoje veikia 380 bankų ir kredito unijų skyrių. 

„Kreda“ grupės kredito unijos veikia Biržų, Ignalinos, Raseinių, Šakių, Šilalės, Kupiškio, Kauno, Panevėžio, Joniškio,  Kupiškio, Vilniaus regionuose. 

Jungtinė centrinė kredito unija (JCKU) – perspektyvi ir ambicinga centrinė unija Lietuvoje, administruojanti „Kreda“ unijų grupę, susikūrusi 2018 m. sausio 2 d., ir vienijanti 14 ilgametės patirties turinčių kredito unijų. JCKU – tai kooperatiniais pagrindais suorganizuota, juridinių asmenų kredito unijų įregistruota kredito unija, veikianti pajinio kapitalo pagrindu.

Top