Pavedimas įkrentantis per kelias sekundes: Lietuvos kredito įstaigos pasitinka ES momentinių mokėjimų reglamentą

Nuo balandžio įsigalios naujasis Europos Sąjungos reglamentas, dėl kurio visos Bendrijoje veikiančios kredito įstaigos per 18 mėnesių privalės pasiūlyti momentinius mokėjimus.

IMG 0504Nuotrauka: Mokėjimas © „Kreditai.info“

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) narių pateiktais duomenimis, tose Lietuvos kredito įstaigose, kuriose šiuo metu naudojami momentiniai mokėjimai, jie jau dabar sudaro iki 90 proc. visų mokėjimo operacijų. LBA įžvelgia ir svarbių papildomų ES reglamento naudų – tokių, kaip galimybės pervesti pinigus ne tik greičiau, bet ir saugiau.

Pagal naująjį ES reglamentą, Europos gyventojai galės pervesti pinigus per 10 sekundžių bet kuriuo paros metu, taip pat ir ne darbo valandomis, ne tik toje pačioje šalyje, tačiau ir į bet kurią kitą ES valstybę. Lietuvoje tokia galimybe daugelis kredito įstaigų klientų jau naudojasi. Taigi nuo šiol didžiausias skirtumas bus jaučiamas atliekant mokėjimus į kitas ES šalis.

„Tikimės teigiamo naujųjų ES taisyklių efekto, ypač turint galvoje, kad globalūs ryšiai pasaulyje tampa vis tampresni – daug kredito įstaigų klientų studijuoja ar dirba užsienio šalyse ir naudojasi ne vienos šalies banko paslaugomis, tad jiems europinė mokėjimų kelionė be kliūčių bus itin patraukli. Momentiniai mokėjimai leidžia paprasčiau ir greičiau valdyti asmeninius finansus, skatina klientus aktyviau naudotis skaitmeniniais bankininkystės kanalais“, - pažymi LBA prezidentė dr. Eivilė Čipkutė.

Naujasis ES reglamentas paskatins įstaigas, jau priimančias momentinius mokėjimus, užtikrinti tokią pačią galimybę išeinantiems mokėjimams, kurių dalis tebėra vykdoma pagal SEPA (Single Euro Payment Area) standartą. Momentinius mokėjimus „abiem kryptimis“ bus privaloma užtikrinti per 18 mėnesių nuo ES reglamento įsigaliojimo datos.

LBA atkreipia dėmesį į saugumo ir patikrų dėl pinigų plovimo prevencijos aspektą. „Pagal vieną iš ES reglamento nuostatų, atsiras prievolė tikrinti, ar gavėjo vardas ir pavardė sutampa su gavėjo sąskaita. Dėl to mokėjimai taps saugesni – jei gavėjo sąskaita priklauso kitam asmeniui, kredito įstaiga apie tai įspės mokėtoją ir mokėtojas galės priimti sprendimą, ar pervesti lėšas. Šis funkcionalumas padės apsaugoti mokėtojus nuo sukčių, kurie apsimeta kitais asmenimis ir gauna lėšas į savo sąskaitą“, - pažymi dr. E. Čipkutė.

Be to, mažiau momentinių mokėjimų bus stabdoma dėl pinigų plovimo prevencijos patikros, nes dėl ES sankcijų pažeidimų kredito įstaiga privalės tikrinti klientus, o ne mokėjimus. Tad klientai, kurie laikosi sankcijų reikalavimų, mokėjimus atliks be papildomų užlaikymų.

Naujasis momentinių mokėjimų reglamentas taikomas ne tik bankams, bet ir kredito unijoms. Tad momentiniai mokėjimai ateityje bus prieinami ir tose kredito unijose, kuriose šiuo metu paslauga dar neteikiama.

Užtikrinus momentinių mokėjimų galimybę, šiai paslaugai ES taikomi kredito įstaigų įkainiai negalės būti didesni nei standartinių kredito pervedimų mokesčiai, numato ES reglamentas.

Apie Lietuvos bankų asociaciją:

LBA yra ne pelno siekianti organizacija, Lietuvos bankų ir finansų sektoriaus balsas nacionaliniu bei tarptautiniu lygiu. Šiuo metu asociacija vienija 17 Lietuvoje veikiančių bankų, centrinių kredito unijų ir finansų sektoriaus įmonių. Nuo 1991 metų veikianti LBA yra Europos bankų federacijos ir Europos lizingo bendrovių asociacijų federacijos „Leaseurope“ narė.

Top