„Nordstreet“: Lietuvos banko sprendimą gerbiame, nurodytus trūkumus jau ištaisėme

Sutelktinio finansavimo platforma „Nordstreet“, kurią valdančiai įmonei Lietuvos bankas skyrė 16 tūkst. eurų baudą už trūkumus klientų rizikos vertinimo bei informacijos viešinimo procedūrose, baudą ketina sumokėti, kartu pažymėdama, kad visi centrinio banko patikrinimo metu rasti procesiniai trūkumai jau ištaisyti.

stop 634941 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Lietuvos banko  Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento specialistai neplaninį „Nordstreet“ patikrinimą atliko praėjusių metų rudenį. 

Sutelktinio finansavimo rinkoje veikiame jau daugiau nei penkerius metus, suvokiame jos dinamiką ir žaidimo taisykles, tačiau turime pripažinti, kad deramai neįvertinome kitų šalių rinkos reguliavimo ypatumų, biurokratinio procedūrų ir verslo kultūros skirtumų, tad skubotų sprendimų būta.

Kita vertus, „Nordstreet“  komanda puikiai suvokia, kad dirbant finansų rinkoje kontrolė ir rizikos vertinimas yra prioritetinė sritis, todėl reguliatoriaus pastabas ir sprendimus vertiname kaip pamoką ir postūmį tobulėti patiems bei tobulinti platformos veiklos modelį.

Aktyviai bendraujame su investuotojais, ieškome išorės partnerių praradimams išieškoti ir mums pavyksta. Pavyzdžiui, neseniai susigrąžinome lėšas iš vieno projekto Ispanijoje. Taigi, stengiamės, kad padarytų klaidų padariniai būtų visiškai neutralizuoti“, - sakė „Nordstreet“ teisininkas Tomas Kaziukevičius

Po patikrinimo ir Lietuvos banko pastabų „Nordstreet“ atnaujino informacijos apie projektus skelbimo platformoje taisykles, taip pat projektų savininkų patikimumo vertinimo taisykles, nustatė įkeičiamo nekilnojamojo turto vertinimo procedūras, atskirai įvertino valiutos kurso svyravimo riziką.

Bendrovė taip pat parengė naują projektų savininkų kreditingumo vertinimo algoritmą, atnaujino fiziniams asmenims taikomas patikimumo įvertinimo procedūras, patobulino informacijos saugojimo, dokumentavimo ir „keturių akių“ principo įgyvendinimo taisykles.

„Nordstreet“ taip pat padvigubino komandos narių, atliekančių kontrolės funkcijas, skaičių.

Top