Investicijos per „Estateguru“ sutelktinio finansavimo platformą 2023 metais viršijo 100 mln. eurų

2023 metais investicijos per Estijos kilmės tarptautinę sutelktinio finansavimo platformą „Estateguru“ siekė 101,9 mln. eurų, iš jų 92,7 mln. eurų sutelkė mažmeniniai investuotojai ir 9,2 mln. eurų – instituciniai investuotojai.

visi kartuAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Investicijos į projektus Lietuvoje pernai sudarė 21,2 mln. eurų. Vidutinė investicijų grąža siekė 9,7 %, o bendra investuotojams grąžinta suma viršijo 140 mln. eurų. 

Iš viso praėjusiais metais per „Estateguru“ platformą investavo 29 890 investuotojų, iš jų daugiau nei trys tūkstančiai tai darė pirmą kartą. „Tikrąją sutelktinio finansavimo modelio vertę ir gyvybingumą atskleidžia faktas, kad daugiau nei trečdalį investicijų sudarė vos 50–100 eurų sumos.  Investuotojų įvairovė – svarbus faktorius, investicijoms perkopus 100 mln. eurų ribą“, – sako „Estateguru“ generalinis direktorius Mihkel Stamm.

Praėjusiais metais į įvairius projektus per „Estateguru“ platformą daugiausia investavo Vokietijos (31 mln. eurų), Estijos (16,7 mln. eurų), Čekijos (7,2 mln. eurų), Lietuvos (7,1 mln. eurų) ir Šveicarijos (4,2 mln. eurų) investuotojai.

Praėjusiais metais iš viso buvo finansuota 430 įvairių projektų, o vidutinė paskolos suma siekė 231 tūkst. eurų. Didžiausias investicinis projektas, siekęs 4,2 mln. eurų ir finansuotas devyniais skirtingais etapais, buvo Estijoje. Didžiausia vienkartinė paskola, kurios suma siekė 900 tūkst. eurų, taip pat buvo suteikta Estijoje.

Maždaug 60 proc. visų investicijų „Estateguru“ sutelktinio finansavimo platformoje pernai atlikta naudojantis automatinio investavimo funkcija – tai yra penktadaliu daugiau nei ankstesniais metais.

„Nuolat augantis automatinio investavimo funkcijos populiarumas rodo, kad klientai vertina mus ir mūsų siūlomus projektus, o lėšas, gautas iš sėkmingai užbaigtų investicijų mūsų platformoje, jie nori iš karto reinvestuoti. Esame labai dėkingi už tokį investuotojų pasitikėjimą“, – sako Mihkel Stamm.

Pasak jo, praėjusį gruodį buvo užfiksuotas rekordinis investavimo intensyvumas, kuomet per dvi dienas „Estateguru“ platformoje investuotojai projektams sutelkė daugiau nei 1 mln. eurų.

Apie „Estateguru“

„Estateguru“ yra Europoje pirmaujanti sutelktinio finansavimo platforma, teikianti nekilnojamuoju turtu užtikrintas paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui ir suteikianti galimybę investuotojams iš viso pasaulio investuoti į kruopščiai atrinktus projektus. Mes kuriame skaitmeninę, sienų neturinčią nekilnojamojo turto projektų finansavimo ir investavimo ekosistemą Europoje ir už jos ribų. Sutelkdami įvairius paslaugų teikėjus, MVĮ ir investuotojus vienoje rinkoje, galime pasiūlyti kai ką unikalaus, ko negali pasiūlyti kitos finansų įstaigos – vientisas, tarpvalstybines ir skaitmenines paslaugas paskolų gavėjams ir investuotojams. Mūsų komandoje Helsinkyje, Londone, Taline (būstinė), Rygoje, Vilniuje ir Berlyne dirba daugiau nei 78 specialistai.

Top