„TexTera“ pasinaudojo „Urbo“ paskola ir plės gamybos apimtis

Siuvimo paslaugų įmonė „Textera“ už beveik milijoną eurų su INVEGOS garantija suteiktos paskolos įsikurs naujame 1,4 tūkst. kvadratinių metrų gamybos, sandėliavimo ir administracijos pastate.

euro marskineliai

Tikimasi, kad statybos darbai bus užbaigti pavasarį, o įsigijus naują gamybos įrangą vien pirmu etapu darbuotojų skaičius padidės nuo 52 iki 62 žmonių.

Išskirtinai vien tik siuvimo paslaugas teikiančios bendrovės vadovė Ramunė Žemėnienė sako, kad šiuo metu plėtros projektai šiame segmente yra nedažnas reiškinys.

„Savo klientams siūlome drabužio pasiuvimo paslaugas: pagal pateiktą modelį, medžiagas ir kitas specifikacijas. Nors 2020 metais patalpas išplėtėme daugiau nei dvigubai (nuo 200 iki 487 kvadratinių metrų), tačiau ir jų nebeužtenka mūsų klientų poreikiams patenkinti. Turime aukšto meistriškumo komandą bei vertiname klientų išsakomus poreikius. Jei nesiplėsime, tų užsakymų neturėsime“, – teigia ji.

„TexTera“ dirba su trikotažu bei austinėmis medžiagomis, jos gaminių asortimentas yra nuo merino vilnos apatinių iki suknelių, slidinėjimo bei sporto aprangos. Tarp naujausių potencialių įmonės užsakovų yra Didžiosios Britanijos aukštosios mados/premium ženklas „Safiyaa“, kuris sėkmingai ištestavo įmonės galimybes.

„Matome didelį siuvinėjimo paslaugų poreikį – siuvinėjimą planuojame įdiegti naujose gamybos patalpose. Taip pat plėsdamiesi norime didinti veiklos tvarumą, mažinti gamyboje susidarančias atliekas. Viena mūsų numatomų pagrindinių investicijų į įrangą yra automatinio sukirpimo linija, leidžianti maksimaliai sumažinti sukirpimo atliekas ir išvengti popierinių išklotinių. Taip pat planuojame įsigyti daugiau naujų siuvimo mašinų. Dėl besiūlių technologijų diegimo dar deramės su užsakovais, tai irgi labai perspektyvi technologija“, – teigia R. Žemėnienė.

„Urbo“ banko Verslo tarnybos direktorius Julius Ivaška pastebi, kad nepaisant kai kurių siuvimo sektoriaus įmonių pastaruoju patiriamų sunkumų, „perliukų“ atradimą lemia individualizuotas požiūris į konkretų verslo projektą.

„Laikomės principo kiekvieną projektą vertinti individualiai, išnagrinėti jo situaciją bei perspektyvumą. „TexTera“ nėra tipiška siuvimo įmonė, tai savo nišą atradęs ir jį sėkmingai išnaudojantis verslas, turintis aiškią plėtros viziją ir kryptingai siekiantis savo tikslo. Mums svarbu atrasti ir puoselėti tokias partnerystes, ypač finansiškai prisidedant prie regionuose įsikūrusių verslų augimo“, – patvirtina pašnekovas.

„Urbo“ bankas ne vienerius metus bendradarbiauja su „Invega“ („Investicijų ir verslo garantijos“), finansuodamas įvairius Lietuvos verslų projektus.

Alytaus siuvimo įmonės vadovė teigia, kad jau dabar sulaukia norinčiųjų įsidarbinti užklausų. R. Žemėnienės teigimu, apie tai bus galvojama žiemos pabaigoje-pavasarį.

„Esame susitelkę į kompetentingos komandos išlaikymą bei paslaugų plėtrą. Kitaip nei daugumoje siuvimo įmonių, mes savo darbuotojams mokame ne pagal atlikto darbo įkainius, o stabilų atlyginimą. Tai, iš kur jiems gauti darbo yra mūsų, administracijos, problema. Esame nedideli, kvalifikuoti ir labai lankstūs, o tai leidžia optimistiškai žvelgti į ateitį bei planuoti veiklos augimą“, – užtikrina „TexTeros“ vadovė.

Pernai „TexTera“ apyvarta viršijo 1 mln. Eurų.

Top