Patarimai planuojantiems kreiptis dėl kredito automobiliui

Daugeliui įsigyti mašiną yra tikra būtinybė, tačiau dažnai automobilis kainuoja nepigiai ir ne kiekvienas turi pakankamai pinigų. Pagrindinė žmonių grupė, kuri yra labiausiai suinteresuota paskolomis automobiliams yra jauni žmonės. Dažniausiai tai asmenys, kurie pradėjo savo pirmąjį darbą ir kuriems automobilis yra būtinas, tam, kad galėtų kasdieną keliauti į darbovietę.

automobilis vidus

Dažnai paskolomis taip pat domisi jaunos šeimos, o naujų automobilių lizingu aktyviausiai naudojasi įmonės. Perkantiems naudotą automobilį labai svarbu yra patikrinti automobilio istoriją, tam, jog išvengtumėte daugybės problemų. Juk įsigyjus nekokybišką transporto priemonę teks mokėti ne tik paskolą, bet dar ir sukti galvą iš kur gauti pinigų remontui.

Kokio tipo transporto priemonių finansavimą siūlo bankai?

Bankai siūlo dviejų tipų finansavimą transporto priemonėms. Galite pasirinkti grynųjų pinigų paskolą arba paskolą automobiliui. Koks yra skirtumas tarp grynųjų pinigų/vartojamojo kredito ir paskolos automobiliui? Paskolos pasirinkimas kartais būna sunkesni, nes tenka pristatyti papildomus dokumentus, pardavėjo pateiktą komercinį pasiūlymą. Tačiau kuomet yra suteikiamas specializuotas kreditas automobiliui - galima tikėtis - ženkliai mažesnių palūlanų. Taip pat kreipiantis dėl paskolos (lizingo) automobiliui, reikia turėtį sukaupus ir bent 10% pradinį įnašą.

Pirkti automobilį pasinaudojant vartojamuoju kreditu

Šis būdas finansuoti automobilio pirkimą yra prieinamas beveik kiekviename banke. Ši paskola yra šiek tiek paprastenė ir mažiau ribota jei lygintume ją su paskola automobiliui. Tam jog gautumėte vartojamąjį kreditą yra pakanka pateikti dokumentus apie jūsų gaunamas pajamas ir turimus finasninius įsipreigojimus. Gautas lėšas galite panaudoti savo nuožiūra ir jokie reikalavimai transporto priemonei ar jos draudimui nėra keliami.

Tam jog gautumėte paskolą iš konkretaus banko, jums gali tekti šiame banke atsidaryti sąskaitą. Kartais bankai taip pat prašo pateikti sutuoktinio sutikimą. Tačiau dažniausiai pakanka pateikti įrodymą, jog uždirbate bent minimalų atlyginimą, jog gautumėte paskolą. Svarbu paminėti, jog bankai teigiamai atsiliepia apie savo ilgalaikius klientus, kurie turi sąskaitą jų banke ir reguliariai kas mėnesį sulaukia įeinančių pajamų į jų sąskaitą.

Nenuostabu, kad kai kurie reikalavimai atgraso kreiptis į banką paskolos. Tačiau bankai taip pat dažnai atsisako suteikti paskolą, nes baiminasi, jog asmuo nesugebės tinkamai įvykdyti prisiimamų įsipareigojimų. Dalis žmonių neturi pastovaus darbo, negali parodyti ilgalaikio darbo kontrakto, kurį, be išimties, visi bankai su paskolomis susijusiuose procesuose mėgsta labiausiai, nes tai leidžia jiems lengviau prognozuoti būsimas žmogaus pajamas. 

Kokie yra alternatyvūs automobilio finansavimo būdai?

Yra alternatyvių būdu gauti patrauklią paskolą automobilui. Galite kreiptis į kitas finansines institucijas, kredito unijas, smulkiuosius kreditorius ar specializuotas lizingo bendroves. Šios institucijos dažniausiai pateikia mažiau reikalavimų nei komerciniai bankai. Žinoma yra ir kita medalio pusė - didesnė palūkanų norma.

Ne bankiniai kreditai

Ne bankiniame sektoriuje yra daugybė kompanijų, tad pasirinkimas tikrai gausus. Galima kreiptis ir į smulkiųjų kreditų (liaudyje dar vadinamų "greitųjų kreditų") bedroves. Nedidelės sumos, čia dažnai skolinamas nemokmai (naujiems klientams). Tokios sumos gali pilnai pakakti, tam, kad įsigytį paprasa transporto priemonę, kuri jus nugabens iš taško A į tašką B. Verta paminėti, kad tokie kreditai yra suteikiami trumpam laikotarpui, o sumos paprastai neviršyja 600 eurų. Todėl jei norite didesnės sumos, verta skolintis ilgesniam laiko tarpui, pvz.: 12, 24, 36 ar 48 mėnesiams.

Pagrindinė ne bankinių paskolų nauda automobilio finansavimui:

Aiški informacija apie įmokų sumas - gebėjimas apskaičiuoti pinigų grąžinimo tvarkaraštį, pateikti paraišką internetu ir gauti lėšas neišeinant iš namų, be būtinybės važiuoti į banko padalinį ir laukti eilėje. Dažnai nereikia įkeiti automobilio ar jį drausti Kasko draudimu.

Kaip patikrinti transporto priemonės istoriją prieš perkant?

Jeigu jau kurį laiką dairotės įsigyti automobilį, tikriausiai pastebėjote, jog pardavėjai dažnai teigia jog mašina turėjo tik vieną savininką, jog skydelyje yra nurodytas originalus pravažiuotų kilometrų skaičius ir be abejo, automobilis nėra turėjęs jokių avarijų. Perkant naudotą automobilį, visuomet yra rizika. Tačiau modernių įrankių pagalba, šiandien galime patikrinti automobilio, kurį norite įsigyti istoriją. Tai galite padaryti carvertical.lt tinklapyje. „CarVertical“ dėka greitai galite patikrinti:

  • Ar automobilis yra vogtas, ar nuvažiuoti kilometrai tikrai atsispindi odomentro parodymuose, ar automobilis buvo patekęs į bet kokią avariją, ar buvo sudaužytas, ir ar automobilio produkcijoje yra buvę kokių nors gedimų dėl kurių modelis buvo atšauktas paties gamintojo.
  • „CarVertical“ įrankis turi pasaulinį automobilių registrą, todėl gauta informacija bus autentiška ir patikima apie kiekvieną konkrečia transporto priemonę.
Top