Šiaurės investicijų bankas skolina „Lidl Lietuvai“

Šiaurės investicijų bankas (NIB) sutarė su „Lidl Lietuva“ dėl 50 mln. eurų paskolos. Ji bus skirta naujo logistikos centro statyboms Vilniuje finansuoti.

construction of vilnius logistics centre lidl lietuva 760x426Nuotrauka: Naujo „Lidl Lietuva“ logistikos centro statybos © „Lidl Lietuva“

Naujasis logistikos centras leis „Lidl“ toliau tęsti plėtrą Lietuvoje. Šiuo metu įmonė šalyje valdo vieną logistikos centrą Ramučiuose, Kauno rajone.

„NIB paskola „Lidl Lietuva“ atitinka mūsų strategiją didinti finansavimą privataus sektoriaus įmonėms Baltijos šalyse. Projektas įgalins „Lidl“ tolesnio augimo potencialą, taip skatindamas konkurenciją maisto prekių rinkoje. Tai ypač svarbu Lietuvoje, kur nuo pajamų tenkanti išlaidų dalis maistui yra viena didžiausių Europos Sąjungoje“, – sako André Küüsvekas, NIB prezidentas ir generalinis direktorius.

Statomame apie 64 tūkst. kv. metrų ploto logistikos centre bus galima sandėliuoti visą prekių asortimentą – nuo ​​šaldytų produktų iki ne maisto prekių. Be to, naujasis centras leis naudoti įvairesnius tiekimo maršrutus, taip pagerindamas visos logistikos grandinės efektyvumą. Kaip ir dauguma „Lidl Lietuva“ pastatų, logistikos centras bus sertifikuotas pagal tarptautinį EDGE tvarumo standartą. Jame bus įrengti aplinkai draugiški sprendimai, tokie kaip saulės baterijos ar modernūs šaltnešiai, kurių šaldymo metu išskirta šilumos energija bus naudojama kitų patalpų šildymui.

Bendra investicijų suma sudaro daugiau nei 100 mln. eurų. Logistikos centro veiklą planuojama pradėti 2024 metais.

„Naujas logistikos centras – svarbus įmonės plėtros etapas, didėjant „Lidl“ parduotuvių skaičiui Lietuvoje ir siekiant užtikrinti tinkamą jų aprūpinimą. Kartu tai reiškia dar didesnį teigiamą poveikį šalies ekonomikai bei šimtus naujų darbo vietų. Naujasis logistikos centras išsiskirs savo moderniais ir tvariais sprendimais, o tai padės užtikrinti dar efektyvesnę tinklo veiklą ir suteikti pirkėjams geriausią kokybės ir kainos santykį“, – teigia „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius Radostin Roussev-Peine.

Tai jau antroji NIB paskolos sutartis su „Lidl Lietuva“. Anksčiau bankas finansavo įmonės parduotuvių tinklo plėtrą. NIB taip pat suteikė panašias paskolas „Lidl“ Suomijoje ir Švedijoje.

UAB „Lidl Lietuva“ priklauso Vokietijoje įsikūrusiai „Schwarz Group“, kuri yra viena iš pirmaujančių mažmeninės prekybos sektoriaus įmonių Europoje. Lietuvoje „Lidl“ turi 71 parduotuvę, įmonėje dirba apie 2 700 darbuotojų.

NIB yra tarptautinė finansų įstaiga, priklausanti aštuonioms šalims narėms: Danijai, Estijai, Suomijai, Islandijai, Latvijai, Lietuvai, Norvegijai ir Švedijai. Bankas finansuoja privačiuosius ir viešuosius projektus šalyse narėse ir už jų ribų. Tarptautinės skolinimosi reitingų agentūros „Standard & Poor‘s“ ir „Moody‘s” yra suteikusios NIB didžiausią įmanomą AAA/Aaa kredito reitingą.

Top