„Spark“ plėtrai – beveik milijono eurų paskola iš „Medicinos banko“

Vienintelę Lietuvoje elektromobilių dalijimosi platformą valdanti bendrovė „Spark“ iš Medicinos banko pasiskolino 0,87 mln. Eurų automobilių parko plėtrai. Kartu su nuosavomis lėšomis, bendrovė į naujų automobilių įsigijimą investavo beveik 1 mln. eurų.

car g7fd410b63 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Balandžio mėnesį jau buvo skelbta, kad pavasarį „Spark“ pradėjo teikti paslaugas ir Kaune, kur startavo su 100 elektrinių transporto priemonių, todėl parko didinimas buvo labai svarbus norint žengti į naują miestą.

Šį kartą, panaudodama Medicinos banko paskolą, „Spark“ įsigijo: 20 „Mini Cooper SE“, 3 „Peugeot e208“, 1 „Audi Q4 Etron“ ir  2 „Volvo C40 Recharge“, kurie jau eksploatuojami Vilniuje ir Kaune.

„Spark“ įkūrėjas Nerijus Dagilis sako, kad pritrauktas finansavimas leis įmonei toliau sėkmingai plėstis Lietuvoje: „Toliau sėkmingai plečiamės Lietuvoje ir pritraukus šį finansavimą mūsų automobilių parkas Vilniuje ir Kaune išaugo iki 700 elektromobilių. Šis skaičius yra optimalus mūsų rinkai.

Elektromobiliai nuolatos tobulėja, jų baterijos didėja, o mūsų šalyje sėkmingai plėtojamas greitų įkrovimo stotelių tinklas. Jau dabar matome, kad vis daugiau žmonių mūsų automobilius naudoja ne tik momentinėms kelionėms mieste, bet ilgoms kelionėms po Lietuvą“, – sako N. Dagilis.

Kaip teigia „Spark“ įkūrėjas, automobilių dalinimosi paslaugos Baltijos šalyse ir visoje Europos Sąjungoje populiarėja: „Plėtra yra neįmanoma, jeigu nėra paslaugos poreikio. Automobilių dalinimosi paslaugos populiarėja visoje Europoje, kadangi tai yra daug pigesnis būdas turėti tvarkingą ir naują automobilį. Mes pradėjome verslą Lietuvoje vos su 22 elektromobiliais, o šiandien jau artėjame prie tūkstančio“.

Dagilis teigia, kad įsigyti modeliai buvo pasirinkti atsižvelgiant į vartotojų poreikius: „Mini Cooper“ modelis yra labai pamėgtas mūsų vairuotojų. Gamintojas BMW daug investuoja į elektromobilių technologijas, todėl natūralu, kad šių modelių norime turėti daugiau. Kitas modelis – „Peugeot e208“ yra kompaktiškas, gali nuvažiuoti tolimą atstumą bei yra be galo patogus mieste. O „Audi Q4 Etron“ ir „Volvo C40 Recharge“ yra prabangūs modeliai, kurie gali įveikti didelį atstumą ir pasižymi savo komfortu. Norime savo klientams pasiūlyti platų automobilių spektrą“.

Medicinos banko Verslo tarnybos direktorius Julius Ivaška sako, kad tvarių verslo iniciatyvų finansavimas yra vienas didžiausių banko prioritetų.

„Žalios iniciatyvos yra ateities iniciatyvos – visi turime prisidėti prie kovos su klimato kaita. „Spark“ yra puikus pavyzdys, kad tik žaliasis transportas yra įmanomas ir jis tampa vis patrauklesniu ir verslui, ir eiliniams piliečiams. Mums yra labai svarbu prisidėti prie pokyčių, o „Spark“ būtent tokius pokyčius jau kuris laikas inicijuoja mūsų visuomenėje. Labai džiaugiuosi, kad galime prisidėti prie „Spark“ veiklos būdami svarbia verslo plėtros dalimi bei reikšmingai prisidėti prie klimato krizės mažinimo“, – teigia J. Ivaška.

Šiuo metu „Spark“ parką sudaro 18 skirtingų elektromobilių modelių, iš viso 700 automobilių: „Volkswagen“, „Peugeot“, „Mini Cooper“, „Audi“, „Volvo“. Medicinos bankas yra vienas iš trijų didžiausių elektromobilių dalijimosi platformos finansinių partnerių.

Top