Vėl pradedamos teikti paskolos dėl karo Ukrainoje sunkumų patiriantiems ūkiams

Ūkio subjektai, veikiantys žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, jau gali kreiptis į KREDA kredito unijų grupę dėl lengvatinių paskolų iki 500 tūkst. eurų sumos arba iki 200 tūkst. eurų sumos, kai paskola ar jos dalis teikiama biologiniam turtui įsigyti. 

ŪkisAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Tokia galimybė atsirado pratęsus skatinamosios finansinės priemonės „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti reaguojant į Rusijos agresiją prieš Ukrainą“ teikimą ir nacionalinei plėtros įstaigai „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pakartotinai pasirašius sutartį su minėtomis finansų įstaigomis.

„Nuo šios priemonės įgyvendinimo pradžios (2022 m. rugsėjo mėn.) iki 2023 m. birželio pabaigos paskolos suteiktos 746 ūkio subjektams iš skirtų 61 mln. eurų. Karui Ukrainoje tęsiantis, daugelis ūkių vis dar susiduria su likvidumo, veiklos tęstinumo problemomis. Atsižvelgiant į pagalbos Lietuvos ūkiams karo kontekste poreikį, tolimesniam, iki 2023 m. gruodžio 31 d., paskolų teikimui pagal priemonę papildomai skirti 23 mln. eurų“, – sako INVEGOS vyriausioji finansinių priemonių projektų vadovė Vaida Stamburaitė.

„Įgyvendinant šią priemonę, KREDA grupė iš visų finansų tarpininkų tokių paskolų suteikė daugiausiai – net 16 mln. Eur. Todėl INVEGAI atnaujinus kvietimą vėl teikti šias paskolas, nedvejodami pasirašėme bendradarbiavimo sutartį. Esame tie, kurie savo narius pažįsta geriausiai, matome, kokią žalą jiems daro įvykiai kaimyninėse šalyse, todėl puikiai suprantame šios pagalbos svarbą ir džiaugiamės būdami patikimu finansiniu partneriu, galinčiu padėti palengvinant naštą“, – įžvalgomis dalinasi Jolita Rėkutė, KREDA Jungtinės centrinės unijos verslo plėtros vadovė. 

Dėl paskolos suteikimo ūkio subjektai turi kreiptis tiesiogiai į finansų įstaigą, kuri bendradarbiauja su INVEGA. Detalesnę informacija apie visas paskolų pagal priemonę teikimo sąlygas bei besipildantį finansų tarpininkų sąrašą galima rasti čia.

Top