Paskolas su valstybės garantijomis pradeda teikti ir „SME Bank“ – tam skiria 83,3 mln. Eur

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) su finansų įstaiga „SME Bank“ pasirašė sutartį dėl 83,3 mln. Eur dydžio finansavimo teikimo smulkiajam ir vidutiniam verslui su valstybės garantija pagal priemonę „Portfelinės garantijos 3”.

smebankNuotrauka: © smeBank

„Kaip niekad anksčiau verslams gyvybiškai svarbu užtikrinti stabilius pinigų srautus. Kuomet verslui pritrūksta lėšų, bet gauti finansavimą tampa iššūkiu dėl nepakankamo užstato, garantijos verslui gali būti labai naudingos, nes pasinaudojus jomis galima garantuoti 80 proc. paskolos, kredito linijos ar lizingo sumos grąžinimą finansų tarpininkui, – priemonę pristato INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus vyresnioji projektų vadovė Agnė Gedminė. – Mums labai svarbu užtikrinti, kad verslas turėtų kuo platesnes galimybės gauti trūkstamas lėšas, todėl labai sveikinu „SME Bank“ prisijungus prie penkiolikos kitų finansų įstaigų, kurios drauge palengvins finansavimo prieinamumą verslui“.

Pasak Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerės Ivetos Paludnevičiūtės, galimai negrąžintoms paskoloms padengti skirta 90 mln. Eur, o tokia suma leidžia suteikti daugiau nei 600 mln. Eur vertės garantijų už paskolas ir lizingo sandorius.

„Nuo priemonės pradžios – 2022 m. – jau yra sudarytos 376 sutartys už 102,7 mln. Eur. Skaičiuojame, kad priemone pasinaudojo daugiau nei 320 šalies verslų. Pastebime, kad priemone dažniausiai naudojasi mažos įmonės, užsiimančios didmenine bei mažmenine prekyba ir kurioms prireikia įsigyti patalpas ar įrangą, bet neturi pakankamo užstato, kuris reikalingas finansavimui gauti“, – teigia I. Paludnevičiūtė.

„SME Bank“ priemonei įgyvendinti skirta beveik 10 mln. Eur suma leis garantuoti 83,3 mln. Eur sandorių portfelį ir užtikrinti neapmokėtos paskolos finansavimą. Vienas „SME Bank“ klientas galės gauti paskolą su portfeline garantija iki 1 875 000 Eur, bet ši suma priklausys nuo kliento veiklos sektoriaus – vežantiems krovinius keliais galės būti skolinama ne daugiau kaip 937 500 Eur, užsiimančių pirmine žemės ūkio produktų gamyba paskolos suma negalės viršyti 234 375 Eur, o veikiantys žuvininkystės ir akvakultūros sektoriuje – ne daugiau kaip 281 250 Eur.

„Esame ilgamečiai INVEGOS partneriai ir matome, kad valstybės teikiamos garantijų priemonės – paklausios rinkoje. Pastaraisiais metais stebėjome tendenciją, jog nemaža dalis verslų susidūrė su apyvartinių lėšų trūkumu, o dažnu atveju gauti finansavimą smulkiesiems verslams koją pakiša nepakankamas užstatas.

Taip pat, verslai ieškantys finansavimo dažnai susiduria su kliūtimis dėl išaugusios verslo rizikos ir padidėjusių vertinimo kriterijų. Pavyzdžiui, Lietuvoje bankai atmeta 32 proc. smulkiojo ir vidutinio verslo paskolų paraiškų, kai ES vidurkis siekia 7 proc.

Tad verslui, neturinčiam pakankamai užtikrinimo priemonių, gauti finansavimą – itin sudėtinga. Ši priemonė yra patraukli, nes padengia finansavimą labai plačiai: nuo apyvartinių lėšų trūkumo iki investicijoms į plėtrą skirto finansavimo. Juolab šalies verslininkams sukuriama daug platesnė finansavimo prieiga. Tai itin patogus produktas verslo klientams, nes paskolos gavimo procesas – labai greitas“, – kalba „SME Bank“ administracijos vadovas Virginijus Doveika.

Verslui, kuriam trūksta užstato arba finansų tarpininkams jis nepatrauklus, galės kreiptis dėl investicinės paskolos ir gauti finansavimą su portfeline garantija 10 metų laikotarpiui. Jei verslui trūksta apyvartinių lėšų, apyvartinės paskolos su portfeline garantija bus teikiamos maksimaliam 5 metų laikotarpiui, o tuo tarpu finansavimas kredito linijos forma – iki 3 metų.

Norėdama pasinaudoti šia portfeline garantija, įmonė turi kreiptis tiesiogiai į SME Bank. Su priemonės sąlygomis verslas kviečiamas susipažinti INVEGOS internetinėje svetainėje.

Top