„EMBank“ pirmąjį pusmetį uždirbo 310 tūkst. eurų grynojo pelno 

Pirmąjį 2023 metų pusmetį „European Merchant Bank“ (EMBank) fiksavo rekordinį augimą. Visi pagrindiniai finansiniai rodikliai sparčiai augo.

embankNuotrauka: © EMBank

„EMBank“ šių metų pirmąjį pusmetį uždirbo 310 tūkst. eurų grynojo pelno, arba 138% daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Verslo paskolų portfelis išaugo iki 33,4 mln. eurų – 40% daugiau nei 2022 m. I-ąjį pusmetį. 

Banko bendrosios pajamos siekia 4,271 mln. eurų –  38% daugiau palyginus su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu. Šių metų I pusmečio grynosios palūkanų pajamos (GPP) siekė 1,412 mln eurų, arba 106% daugiau nei pernai.

„EMBank“ turtas birželio pabaigoje pasiekė 131 mln. eurų ir, palyginus su praėjusiais metais, išaugo 14%. Banko indėlių bazė padidėjo iki 118 mln. eurų – 16 % daugiau nei per 2022 m. antrąjį ketvirtį.

„Džiaugiamės galėdami pranešti apie puikius 2023 m. pirmojo pusmečio finansinius rezultatus. Šie pasiekimai liudija mūsų komandos atsidavimą ir sunkų darbą, taip pat mūsų strateginę viziją kurti vertę savo klientams. Siekiame skatinti naujoves bankininkystės srityje, teikdami aukščiausios kokybės paslaugas ir produktus. Nepaisant išorinių veiksnių, kuriuos lėmė sudėtingi pokyčiai pasaulyje, „EMBank“ pavyko pasiekti sėkmingų finansinių rezultatų. Augome, nes daug investuojame į patikimą valdymo praktiką ir stengiamės išplėsti ne tik savo produktų, bet ir paslaugų galimybes. Žvelgiant į ateitį, siekiame tapti pagrindiniu smulkaus ir vidutinio verslo bei „fintech“ įmonių partneriu, o iki 2025 m. pabaigos – padidinti savo turto vertę iki daugiau kaip 225 mln. eurų“, – teigia „EMBank“ generalinis direktorius Sarp Demiray.

Jis pridūrė: „Nuolat plečiame savo komandą, kuri per pastaruosius metus išaugo dar 25%. Tai leido pasiūlyti rinkai naujų produktų, tokių kaip lizingas, indėliai su EURIBOR dydžio palūkanomis, galimybę dalį savo paslaugų iki metų pabaigos teikti nemokamai. Lauko reklamos kampanija bei nauji komunikacijos kanalai padėjo pranešti klientams apie naujus pasiūlymus. Visa tai leido daugiau nei dvigubai padidinti verslo klientų skaičių“.

Kad klientams būtų patogiau naudotis banko paslaugomis, „EMBank“  daug investuoja į API rinkinį, naują mobiliąją platformą, naujo tipo einamąją / taupomąją sąskaitą, naujas kelių valiutų mokėjimo galimybes, taip pat tiekimo grandinės finansavimo ir prekybos finansavimo sprendimus. 

Laikydamiesi savo tvirto pasiryžimo sukurti nepažeidžiamą rizikos valdymo praktiką, „EMBank“ didelį dėmesį skiria kredito rizikai, sukčiavimo ir pinigų plovimo bei teroristų finansavimo prevencijos atitikties rizikos sritims, komandos plėtrai.

EMBank teikia apyvartinio kapitalo, investicines paskolas ir kredito linijas, skirtas smulkiajam ir vidutiniam verslui. Taip pat neseniai papildė finansavimo produktų pasirinkimą išperkamąja nuoma (lizingu), kad prisidėtų prie smulkaus ir vidutinio verslo augimo Lietuvoje. Bankas siekia iki 2025 m. pabaigos padidinti paskolų portfelį iki 85 mln. eurų.

Ekmel Cilingir, „EMBank“ stebėtojų tarybos pirmininkas, pabrėžė banko išskirtinį dėmesį smulkiam ir vidutiniam verslui: „Geri banko veiklos rezultatai patvirtina, kad „EMBank“ ženkliai prisideda prie SVV augimo teikdamas aukščiausio lygio paslaugas ir skirdamas asmeninį dėmesį. Toliau koncentruojamės į smulkaus ir vidutinio verslo segmentą Lietuvoje kartu tobulindami savo produktų ir mokėjimų galimybes, kad padėtume išsirinkti geriausiai jų poreikius atitinkančius finansinius sprendimus“.

„EMBank“ turi Europos centrinio banko (ECB) išduotą licenciją ir yra SEPA, SWIFT ir TARGET2 narys. Bankas teikia apyvartinio kapitalo ir investicines paskolas, ypač mažoms ir vidutinėms įmonėms. Bankas taip pat siūlo bankininkystės, kaip paslaugos (angl. Banking as a Service, BaaS), sprendimus.

Top