SEB bankas ir „Swedbank“ įmonių grupei „Scandagra Group“ padidino finansavimą apyvartiniam kapitalui iki 170 mln. eurų

SEB bankas kartu su „Swedbank“ suteikė papildomą sindikuotą 60 mln. eurų dydžio paskolą žemės ūkio įmonių grupei „Scandagra Group“. Kiekvienas iš bankų užtikrino po 30 mln. eurų finansavimą, kurį grupės įmonės ketina panaudoti trąšoms įsigyti ir būsimam grūdų derliui supirkti. Bendra užtikrinamo finansavimo suma pasiekė 170 mln. eurų.

ŪkisAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Pasak SEB banko valdybos nario ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovo Viliaus Juzikio, išliekant dideliam neapibrėžtumui dėl ateities grūdų ir trąšų kainų, apyvartinio kapitalo poreikis žemės ūkio prekybos segmente yra stipriai išaugęs. 

„Pernai įmonių grupei „Scandagra Group“ pavyko rasti naujų trąšų tiekėjų, dalį produkcijos parsiplukdyti net iš JAV, Kinijos ir Afrikos žemyno, o tai leido suvaldyti riziką bei išlaikyti stiprų likvidumą. SEB bankas agroverslo įmonėms teikia paskolas jau ne vieną dešimtmetį, šį sektorių laiko prioritetiniu ir planuoja jį finansuoti ateityje, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie šio sandorio finansavimo, kuris padės užtikrinti vietos ūkininkų aprūpinimą auginimui reikalingomis priemonėmis ir finansinius išteklius užaugintų grūdų supirkimui“, – teigia SEB atstovas.

„Geopolitinės rizikos lemia išliekantį nestabilumą žemės ūkio žaliavų rinkoje, todėl šiame sektoriuje veikiančioms bendrovėms aktualu turėti priėjimą prie finansinių išteklių. Vertiname ilgametę partnerystę su „Scandagra Group“, puikiai suprantame šiuo metu grupės įmonėms ir šalies ūkininkams kylančius iššūkius, esame pasirengę padėti juos įveikti bei taip prisidėti prie šalies žemės ūkio sektoriaus potencialo stiprinimo“, – sako „Swedbank“ Verslo klientų tarnybos vadovas Ignas Mačeika.

I. Mačeikos teigimu, dėl Rusijos pasitraukimo iš grūdų gabenimo susitarimo Ukrainoje, tikėtina tolesnė turbulencija pasaulinėje grūdų rinkoje. Didesne amplitude svyruojančios kainos tampa papildomu iššūkiu siekiant suvaldyti pinigų srautus bei reikalauja stiprios finansinės pozicijos, kurią „Scandagra Group“ įmonių grupei padės užsitikrinti naujas susitarimas dėl finansavimo.

„Trąšų ir grūdų kainos, kurios išlieka santykinai didesnės už ilgamečius vidurkius, toliau lemia apyvartinio kapitalo poreikį „Scandagra Group“ valdomose įmonėse Baltijos šalyse. Džiaugiamės, kad kartu su mūsų ilgalaikiais finansiniais partneriais bankais „Swedbank“ ir SEB sklandžiai randame reikalingus sprendimus ir taip galime užtikrinti sėkmingą visos grupės veiklą“, – sako „Scandagra Group“ vadovas Julius Puodžiuvelis.

Pasak J. Puodžiuvelio, šįmet Lietuvoje tikimasi vidutiniškai gero derliaus. „Matydami rekordiškai didelius žieminių kviečių ir žieminių miežių pasėlių plotus, kurie, mūsų skaičiavimu, šįmet sudaro atitinkamai 804 tūkst. ir 43 tūkst. hektarų, taip pat atsižvelgdami į po sausros periodo pasitaisiusią pasėlių būklę, prognozuojame, kad šių metų derlius turėtų sudaryti apie 7 mln. tonų grūdų“, – pastebi „Scandagra Group“ atstovas.

Praėjusiais metais Lietuvoje iš viso prikulta apie 7,5 mln. tonų grūdų, o per rekordinį 2020-ųjų derlių iš viso gauta 8,2 mln. tonos grūdų.

Per pastaruosius kelis metus dėl išaugusių trąšų kainų jų naudojimas ūkiuose buvo linkęs mažėti.  Norėdami atstatyti medžiagų balansą dirbamoje žemėje, ūkininkai artimiausioje ateityje turės padidinti trąšų naudojimą, kas ilgainiui padės pasiekti ir didesnį derlių.

Lietuvoje auginamos grūdinės ir rapsų kultūros sudaro reikšmingą lietuviškos kilmės prekių eksporto dalį. Pagal Lietuvoje užauginamų ir užsienio rinkoms parduodamų kviečių bei rapsų kiekį Lietuva patenka tarp kelių didžiausių eksportuotojų visoje Europos Sąjungoje.

Top