Apklausa: penktadalio lietuvių niekas nepaskatintų pakeisti banko

41 proc. lietuvių praėjusiais metais svarstė keisti arba pakeitė savo banką. Pakeisti banką juos dažniausiai skatina mažesni aptarnavimo mokesčiai, platus bankomatų tinklas, patogus interneto bankas, dideli nemokamai išgryninamų pinigų limitai.

away 1991864 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Tarp svarbių priežasčių dairytis kito banko paslaugų taip pat nurodomas profesionalus aptarnavimas, patogi mobili programėlė bei patogiose vietose esantys banko padaliniai, rodo bendrovės „Norstat“ atlikta apklausa.

„Bankus žmonės keičia labai retai, atsidarę pirmąją sąskaitą vieno banko paslaugomis gali naudotis metų metus. Vis dėlto tai ne visuomet yra geriausias pasirinkimas. Retkarčiais tikrai verta palyginti dažniausiai naudojamų paslaugų įkainius skirtinguose bankuose, įvertinti, ar reikalui esant būtų patogu rasti artimiausią padalinį, aptarnavimo greitį,“ – sako Šiaulių banko kasdienės bankininkystės departamento vadovas Andrius Kamarauskas.

Anot apklausos, mažesni banko aptarnavimo ir pavedimų mokesčiai (įvardijo 45 proc. apklaustųjų), platus bankomatų tinklas (31 proc.), patogus interneto bankas (31 proc.), didesni nemokamai išgryninamų pinigų limitai (28 proc.), fizinių banko skyrių buvimas patogiose vietose (22 proc.), profesionalus aptarnavimas (22 proc.) - yra pagrindiniai veiksniai, skatinantys pakeisti banką. 

Vis dėlto nemaža dalis (20 proc.) apklausoje dalyvavusių pripažino, kad jokie veiksniai nepaskatintų pakeisti savo banko į kitą. O 23 proc. respondentų, nurodžiusių, kad svarstė keisti banką, pripažino, kad skirtingų bankų pasiūlymų detaliau nenagrinėjo.

„Šiek tiek keista, kad žmonės nesidomi pasiūlymais arba banką renkasi neįsigilinę į sąlygas ar detales, kurios jiems būtų palankiausios. Banką patarčiau rinktis pagal tai, kokios paslaugos naudojamos dažniausiai ir kokia yra jų kokybė, kaina“, - pataria A. Kamarauskas.

Platus bankomatų tinklas ir patogiose vietose esantys banko padaliniai dažniau svarbūs kriterijai bankų klientams iš rajonų centrų, o profesionalus aptarnavimas ir dideli nemokamai išgryninamų pinigų limitai yra universalūs kriterijai visiems klientams.

Beje, 64 proc. respondentų mano, kad verta turėti sąskaitas skirtinguose bankuose. Dažniau taip mano didžiųjų miestų gyventojai, asmenys su aukštuoju išsilavinimu. Labiausiai ši nuostata per metus paaugo tarp 25-34 metų žmonių, turinčių vidutines ar aukštas pajamas. Šioje grupėje taip manančių yra 60 proc.

Apie apklausą: Šiaulių banko užsakymu, žiniasklaidos planavimo agentūra „Open Agency“, bendradarbiaudama su duomenų rinkimo agentūra „Norstat“, atliko reprezentatyvią 1001 18-74 m. Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausa vyko 2022 m. gruodžio 22 – 2023 m. sausio 5 dienomis. 

Top