RATO kredito unijos obligacijos – NASDAQ biržoje

RATO kredito unijos išleistos obligacijos šiandien buvo įtrauktos į NASDAQ Baltijos „First North“ rinką. RATO kredito unija yra pirmoji kredito unija Lietuvoje, kurios vertybiniai popieriai įtraukti į Baltijos rinkos sąrašą.

investicijis grafikas2Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Žengdama į kapitalo rinką, RATO kredito unija išplatino viešąją obligacijų emisiją, kurios dydis sudaro 1,35 mln. EUR. Obligacijos nominalioji vertė – 1 000 eurų, metinė palūkanų norma siekia 12 %. Obligacijų emisijos išpirkimo data – 2029 m. liepos 18 d.

„Nasdaq First North“ rinka yra pritaikyta padėti mažesnėms augančioms bendrovėms, norinčioms pritraukti kapitalo ir užsitikrinti akcinėms bendrovėms būdingą matomumą bei patikimumą. Investuotojams „First North“ suteikia galimybę investuoti į įmones, kurios yra ankstyvajame augimo etape.

„Šis RATO kredito unijos žingsnis užtikrina likvidumą investuotojams, veiksmingą emitento reikalavimų laikymosi stebėseną ir tarptautinius standartus atitinkančią prekybą.

Siekiame ne tik tapti dar skaidresni mūsų investuotojams, klientams bei partneriams, bet ir ateityje didinti skirtingų finansinių instrumentų išleidimo apimtį“, – įsitikinęs RATO kredito unijos valdybos pirmininkas Vytenis Mažiulis.

RATO kredito unijos vertybiniai popieriai bus prieinami tiek vietiniams, tiek tarptautiniams investuotojams, o tai didins obligacijų likvidumą. Buvimas biržoje yra itin svarbus didinant RATO kredito unijos viešumą ir skaidrumą. Tai įmonei ypač aktualu ilgalaikėje perspektyvoje, ruošiantis tapti specializuotu banku.

Stabili lyderė Lietuvos kredito unijų rinkoje

RATO kredito unija yra viena iš lyderiaujančių kredito unijų Lietuvoje. Per pastaruosius penkerius metus RATO kredito unija augo daugiau nei dvigubai: nuo 2017 m. iki 2022 m. unijos turtas padidėjo nuo 29 mln. EUR iki 73,8 mln. EUR, paskolų portfelis išaugo nuo 21 mln. EUR iki 52 mln. EUR, o indėliai – nuo 27 mln. EUR iki 60 mln. EUR.

RATO kredito unija savo klientams teikia klasikines bankines paslaugas: teikia paskolas, priima terminuotuosius indėlius, vykdo SEPA ir momentinius mokėjimo pavedimus, teikia elektroninės bankininkystės paslaugas. 

RATO kredito unija nuolat diegia skaitmeninius sprendimus, kurie leidžia ne tik optimizuoti vidinius organizacijos veiklos procesus ir rizikos valdymo sistemas, bet ir pasiūlyti naujų naudingų paslaugų visiems klientams.

Daugiau apie RATO kredito uniją – www.rato.lt.

Top