„Bolt drive“ plėtrai - „Swedbank“ ir „Luminor“ paskolos

Susiskiekimo paslaugų platforma „Bolt“ sudarė 126 mln. eurų vertės sutartį su dviem bankais. 126 mln. eurų vertės sutartis skirta turimam „Bolt drive“ automobilių parko didinimui  Baltijos šalyse

car 2220057 640Nuotrauka: „Bolt drive“ paslauga © „Bolt“

„Swedbank“ iš viso suteiks 80 mln. eurų, o „Luminor“ – 46,2 mln eurų dydžio paskolą. Išperkamosios nuomos sutartys leis „Bolt Drive“ išplėsti savo automobilių parką Baltijos šalyse ir pasiūlyti įvairesnių transporto priemonių: nuo mažų miesto automobilių iki visureigių ir mikroautobusų. Pirmiausia nauji automobiliai pirmiausia pasieks Taliną, Rygą, Jūrmalą ir Vilnių.

„Dalijimosi automobiliu paslaugos yra svarbi dalis miestams siekiant įgyvendinti tvaresnės ir patogesnės transporto sistemos viziją, o gyventojams renkantis patogius ir mažiau taršius kasdienius keliavimo būdus. Todėl finansuodami „Bolt Drive“ plėtrą Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse tikimės ne tik prisidėti prie šios bendrovės sėkmės, bet ir didžiųjų miestų transporto sistemos transformacijos“, – sako „Swedbank“ Verslo klientų tarnybos vadovas Ignas Mačeika.

Jonas Urbonas, „Luminor“ verslo bankininkystės vadovas Lietuvoje, sako, kad parama vietinių įmonių plėtrai yra vienas iš pagrindinių banko tikslų. „Tikrai džiaugiamės, kad galime dalyvauti procese, kuris keičia žmonių požiūrį į judėjimą mieste ir naudojimąsi automobiliais“, – sakė J. Urbonas. „Be to, prisidedame ir prie ekologinio pėdsako mažinimo, nes „Bolt Drive“ automobiliai yra nauji, todėl tvaresni, o geresnis prieinamumas paskatins vis daugiau žmonių atsisakyti asmeninių automobilių“.

„Tikime, kad daugiau alternatyvų nuosavam automobiliui yra raktas į tvaresnę ir patogesnę Lietuvos miestų ateitį. Džiaugiamės, kad mūsų idėjomis patikėjo  „Swedbank“ ir „Luminor“ bei sutiko finansuoti mums strategiškai svarbų žingsnį Lietuvoje. Planuojame, kad bendras Lietuvoje mūsų valdomas automobilių parkas galėtų išaugti iki daugiau kaip 1,5 tūkst. transporto priemonių“, – sako „Bolt Drive“ operacijų vadovas Svajūnas Aliukonis.     

„Bolt Drive“ Taline startavo 2021 metų gegužę. Šiandien paslauga teikiama ir Rygoje, Jūrmaloje bei Vilniuje – iš viso ~2000 automobilių. Per dvejus veiklos metus „Swedbank“ ir „Luminor“ finansavo daugumą šiandien Baltijos šalyse nuomojamų „Bolt Drive“ automobilių.

Top