Populiarėja be kontaktinės banko kortelės

Atsiskaityti be kontakte mokėjimo kortele yra ne tik saugu, bet ir išties patogu. Tokį mokėjimo už paslaugas būdą itin vertina Vakarų Europos šalių gyventojai, kur neturint be kontaktės kredito kortelės gali nepavykti net susimokėti už viešojo transporto paslaugas (nusipirkti bilietėlį). Kaip praneša Swedbank - be kontakčių atskaitymo privalumais noriai naudojasi ir vis daugiau lietuvių.

bekontaktis

Lietuvoje, kaip ir kitose Baltijos šalyse, sparčiai populiarėja bekontakčiai atsiskaitymai. Kaip rodo „Swedbank“ duomenys, per vienerių metų laikotarpį nuo 2017 m. kovo iki 2018 m. kovo atsiskaitymų bekontaktėmis banko kortelėmis apimtys Lietuvoje išaugo daugiau kaip 20 kartų. Kaimyninėse Estijoje ir Latvijoje bendra bekontakčių atsiskaitymų suma taip pat gerokai padidėjo – atitinkamai, 20 ir 9 kartus.

„Baltijos šalyse „Swedbank“ yra išdavęs daugiau kaip 1,2 mln. bekontakčių mokėjimo kortelių. Skaičiuojame, kad beveik kas antras mūsų banko klientas gali atsiskaityti bekontakčiu būdu. Be to, per pastaruosius metus kartu su partneriais gerokai išplėtėme bekontakčių kortelių skaitytuvų tinklą ir šiuo metu maždaug du iš trijų visų mūsų administruojamų skaitytuvų palaiko šią funkciją. Tad klientai bekontaktėmis kortelėmis gali atsiskaityti daugelyje mažmeninės prekybos vietų ar maitinimo įstaigų“, – sako Deimantas Trumpickas, „Swedbank“ Lėšų valdymo pardavimų palaikymo departamento direktorius.

Bendra bekontakčių atsiskaitymų suma yra didžiausia Lietuvoje, o nuo 2017 m. kovo iki 2018 m. kovo ji išaugo nuo 0,7 mln. eurų iki daugiau kaip 14 mln. eurų. Estijoje bekontakčių atsiskaitymų suma palyginamuoju laikotarpiu padidėjo nuo maždaug 0,5 mln. eurų iki 10 mln. eurų, o Latvijoje – nuo 0,9 mln. eurų iki daugiau kaip 8 mln. eurų.

„Dažniausiai bekontaktes korteles iš savo piniginių traukia Estijos gyventojai – jie per mėnesį vidutiniškai viena kortele atsiskaito 13 kartų. Lietuvos ir Latvijos gyventojai bekontaktes korteles pasitelkia kiek rečiau – šiose šalyse per mėnesį jomis atsiskaitoma vidutiniškai apie 10 kartų“, − komentuoja D. Trumpickas.

Kaip rodo „Swedbank“ duomenys, dažniausiai bekontaktės kortelės naudojamos atsiskaityti kavinėse ir restoranuose, nedidelėse maisto prekių parduotuvėse, spaudos kioskuose, kitose smulkios prekybos vietose.

Pasak D. Trumpicko, tai, kaip dažnai klientai atsiskaito bekontaktėmis kortelėms, priklauso ne tik nuo įmonės dydžio. Pavyzdžiui, šių metų kovo mėnesį tarp dešimties populiariausių atsiskaitymo vietų, kuriose buvo įrengti nauji bekontakčiai kortelių skaitytuvai, buvo penkios palyginus nedidelės maitinimo įmonės. Vadinasi, bekontaktes korteles turintys klientai greitai pastebi ir ima naudotis šia patogia atsiskaitymo galimybe.

Vidutinė atsiskaitymo suma bekontakte kortele Lietuvoje sudaro 7,4 euro. Estijoje ir Latvijoje ši suma siekia, atitinkamai, 6,6 ir 6,1 euro.

Top