„Ignitis grupė“ su „Swedbank“ sutarė dėl 300 mln. eurų finansavimo  

2023 m. kovo 9 d. „Ignitis grupės“ (Grupė) dukterinė bendrovė UAB Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) sudarė 220 mln. eurų paskolos sutartį su AB „Swedbank“. Gautos lėšos bus panaudotos biomasės bloko statybų užbaigimui ir ilgalaikės VKJ paskolos refinansavimui. Grupė su „Swedbank“ šiandien taip pat sudarė iki 80 mln. eurų kredito linijos sutartį.

Pasirasymas 2Nuotrauka: Sutarties tarp Ignitis grupės ir Swedbank pasirašymas © Ignitis

„Swedbank“ suteiktos paskolos VKJ apie 85 mln. eurų bus skirta šiuo metu vykdomų  biomasės bloko statybos darbų užbaigimui. Likę 135 mln. eurų bus skirti refinansuoti Europos Investicijų Banko (EIB) VKJ suteiktą paskolą, kurią perima Grupė. 

„Džiugu, kad „Swedbank“ pasitiki Grupe ir išlieka vienu patikimiausių mūsų partnerių, kuris pernai, suteikdamas 300 mln. eurų kredito linijų limitą, prisidėjo prie energetikoje kilusios krizės suvaldymo, o šiemet finansuos vieną iš didžiausių mūsų projektų. Tai ilgo ir nuoseklaus mūsų ir „Swedbank“ komandų bendro darbo ir pozityvios partnerystės rezultatas“, – teigia Grupės finansų vadovas Jonas Rimavičius.  

Viso VKJ projekto investicijos, įskaitant  biomasės bloko dalį, sudaro apie 420 mln. eurų. Iš jų 220 mln. eurų bus finansuota skolintomis lėšomis, apie 140 mln. eurų – suteikta Europos Sąjungos parama investicijoms atlikti, o likusi dalis – nuosavomis lėšomis.   

Šiuo metu VKJ biomasės bloke įgyvendinami įrenginių šaltieji bandymai ir intensyviai ruošiamasi karštiesiems įrenginių bandymams, o komercinės veiklos pradžia numatoma 2023 m. III ketv. 

„Itin vertiname mūsų ilgalaikį bendradarbiavimą su „Ignitis grupe“. Tikime, kad skiriamas finansavimas padės šiai Grupei sėkmingai užbaigti ambicingus projektus, kurie prisidės prie didesnio visos šalies energetinio atsparumo ir emisijų mažinimo tikslų“, – sako „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Inga Skisaker.

Grupė su „Swedbank“ taip pat sudarė iki 80 mln. eurų kredito linijos sutartį, kuri iš dalies refinansuoja Grupės dukterinės bendrovės UAB „Ignitis“ dvi kredito linijas po 150 mln. eurų ir bus skirta Grupės apyvartinių lėšų poreikiui finansuoti.

VKJ bus viena moderniausių tokio tipo kogeneracinių jėgainių visoje Europoje. Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektros galia sudarys 93 MW, o šiluminė galia – 239 MW. 

Jėgainėje energija nuo 2021 m. kovo mėn. gaminama iš komunalinių atliekų, o įgyvendinus jėgainės biomasės bloko dalies projektą energija bus gaminama ir iš biomasės. Atliekų jėgainė per metus sutvarko ir energija paverčia apie 160 tūkst. tonų komunalinių atliekų, o biomasės jėgainėje bus panaudojama apie 500 tūkst. tonų biomasės. 

Top