Paskolas nelegaliai teikęs kaunietis susilaukė FNTT dėmesio ir laukia teismo

Paskolas teikęs ir iš to pelnęsis kaunietis atsidūrė teisme - jam už paskolų teikimą be leidimo gresia netekti 670 tūkst. eurų šiuo būdu uždirbtų pajamų.

pinigai kalkuliatoriuAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo Kauno apygardos prokuratūra.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaunietis ilgiau nei penkerius metus savo, savo žmonos, mamos ir dukters vardais teikė paskolas kitiems asmenims ir už tai gaudavo atlygį, tačiau, galimai siekdamas išvengti mokėtinų mokesčių valstybei, savo veiklos nebuvo įregistravęs. Skaičiuojama, kad per šį laikotarpį vyras galėjo suteikti ne mažiau 84 paskolų, kurių bendra suma siekia beveik 1,6 mln. eurų.

Už tokią pat neteisėtą veiklą 2019 metais jau teistas vyras per penkerius metus iš paskolų teikimo „versliuko“ galėjo gauti beveik 670 tūkst. eurų pajamų, kurios, teismui asmenį pripažinus kaltu, bus konfiskuotos valstybės naudai, kaip tai numato Baudžiamasis kodeksas.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad kaltinamasis sukčiaudamas galėjo įgyti dviem sutuoktiniams priklausantį turtą, kurio vertė siekia beveik 9 tūkst. eurų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Svetlana Zabielinienė surašė kaltinamąjį aktą ir bylą perdavė Kauno apylinkės teismui. 2019 metais pradėtą bylą sudaro 84 tomai.

Už neteisėtą vertimąsi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla stambiu mastu teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki ketverių metų bei iš neteisėtos veiklos gauto turto konfiskavimą. Už sukčiaujant įgytą svetimą turtą galima griežčiausia bausmė yra laisvės atėmimas iki trejų metų.

Top