„Noviti Finance“ žengia į Lenkiją ir pradeda teikti verslo paskolas Lenkijos įmonėms

Alternatyvus nebankinis finansuotojas „Noviti Finance“ nuo šiol teiks verslo paskolas ne tik Lietuvos ir Latvijos, bet ir Lenkijos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms.

Linas Armalys Noviti finance vadovasNuotrauka: „Noviti Finance“ vadovas Linas Armalys © „Noviti Finance“

Lenkijos smulkusis verslas galės gauti verslo paskolas iki 50 tūkst. eurų be turto įkeitimo, grąžinant per laikotarpį iki trejų metų. Sprendimas plėsti veiklą į Lenkiją priimtas matant didelį ir iki šiol nepatenkintą Lenkijos smulkiojo verslo finansavimo poreikį.

„Nuo savo veiklos pradžios „Noviti Finance“ orientuojasi į smulkųjį verslą, o Lenkija pirmauja Europoje pagal šio segmento įmonių skaičių. Smulkiausios įmonės sudaro net 97 proc. visų Lenkijos verslo įmonių, tačiau galimybės gauti finansavimą palankiomis sąlygomis joms iki šiol buvo labai ribotos“, – kalba „Noviti Finance“ vadovas Linas Armalys.

Lenkijos nebankiniai finansuotojai aktyviai teikia paskolas fiziniams asmenims, tačiau verslui skirtų paskolų pasirinkimas šioje šalyje menkas. Be to, neretu atveju taikoma itin paini kainodara. Daugelis nebankinių finansuotojų Lenkijoje taiko įvairius administravimo, išankstinio paskolos grąžinimo ir kitus mokesčius, dėl kurių galutinė paskolos kaina stipriai išauga.

Kaip ir Baltijos šalyse, Lenkijoje tradiciniai bankai dažniausiai orientuojasi į didesnes įmones, turi ribotas galimybes siūlyti lanksčias sąlygas ir kelia papildomų reikalavimų dėl įmonės valdomo turto, apyvartos ar amžiaus.

„Noviti Finance“ Lenkijoje klientams taikys tokias pat paskolos sąlygas, kaip ir Lietuvoje bei Latvijoje. Verslams bus siūloma skolintis už fiksuotas palūkanas visam sutarties laikotarpiui. Tai reiškia, kad net ir Europos Centriniam Bankui didinant bazines palūkanų normas „Noviti Finance“ klientų paskolų palūkanos neaugs.

Per pirmuosius metus planuojama finansuoti daugiau kaip 200-tus Lenkijos įmonių ir suteikti 3 mln. eurų  paskolų. Bendrovės tikslas – tapti labiausiai rekomenduojamu finansuotoju smulkiojo verslo segmente.

„Noviti Finance“ įvertino ir tai, kad Lenkijos verslininkai turi ribotas galimybes pasinaudoti Europos Komisijos teikiama parama verslui. Šiuo metu nė vienas Lenkijos nebankinis finansuotojas nedirba su Europos investicinio fondo (EIF) mikrofinansavimą skatinančiomis programomis. Lenkijoje, kaip ir Lietuvoje bei Latvijoje, „Noviti Finance“ paskolas teiks pagal EIF garantiją, kuri užtikrina, kad vadinamosios mikroįmonės,turinčios iki 10 darbuotojų, gautų finansavimą paprasčiau ir geresnėmis sąlygomis.

„Noviti Finance“ rinkoje veikia nuo 2016 metų. Per šį laikotarpį įmonė finansavo per 3 500 įmonių Baltijos šalyse, kur „Noviti Finance“ aktyviai prisideda prie smulkiojo verslo skatinimo. Lietuvoje „Noviti Finance“ yra oficialus „Invega“ partneris, be to, mažoms įmonėms skolina per EIF programą „InvestEU“. COVID-19 pandemijos laikotarpiu „Noviti Finance“ aktyviai įgyvendino valstybės paramos priemones verslui ir buvo antras didžiausias finansuotojas pagal suteiktas „Paskolas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“.

Top