Kaip taupymą paversti žaidimu?

Ar norėtumėte šiemet sutaupyti iki 1 456 eurų juodai dienai be didelių pastangų? Jei vis nesiseka pradėti ar metų pradžioje išsikėlę ambicingus taupymo tikslus neužilgo prarandate entuziazmą, pamėginkite taupymą paversti žaidimu.

piggy bank 1510525 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Taip kaupti ateičiai bus įdomiau. Laikydamiesi aiškių taisyklių, atidėdami po nedaug, metų pabaigoje pasieksite apčiuopiamų rezultatų. Kokie galėtų būti taupymo žaidimai? 

Koks oras, tokios ir santaupos

Oras yra viena dažniausių temų, padedanti pralaužti pokalbio ledus su nepažįstamaisiais ar net draugais. Oras gali būti ir rodiklis, kiek pinigų atidėti taupyti, ir padėti paversti taupymą žaidimu. 

Kiekvieno mėnesio pradžioje patikrinkite, kokia buvo praėjusio mėnesio aukščiausia (arba žemiausia, jei tuo metu žiema) temperatūra, ir tokią sumą atidėkite į taupymui skirtą sąskaitą. 

Jei tokį taupymo būdą būtumėte praktikavę pernai, istoriniai temperatūros duomenys rodo, kad per metus būtumėt sukaupę apie 270 eurų. Nors suma ir neatrodo didelė, toks nesudėtingas ir smagus taupymas padėtų sukaupti kitų metų kalėdinėms dovanoms. Joms lietuviai, SEB banko atliekamų apklausų duomenimis, vidutiniškai skiria nuo 50 iki 250 eurų.  

52 savaitės ir 1 378 eurai 

Kitas vertas prisiminti taupymo žaidimas – atidėti tiek eurų, kelinta yra metų savaitė, t. y. pirmą naujų metų savaitę atidėti 1 eurą, antrą – 2 eurus, trečią – 3 eurus ir taip tęsti tol, kol  52 metų savaitę atidėsite 52 eurus. 

Jei pavyks laikytis plano, metų pabaigoje  toks metodas padės sukaupti nemažą sumą santaupoms – 1 378 eurus. 

Vienintelis šio metodo trūkumas, kad metų gale, kai išlaidos švenčių laikotarpiu ir taip didelės, per savaitę reikia atidėti didžiausią sumą. 

Kas savaitę po truputį 

Jei metodas, kai paskutinėmis savaitėmis reikia atidėti po daugiau negu 50 eurų, atrodo per sudėtingas finansiškai, galima naudoti kitokią skaičiavimo techniką, kai kasdien atidedame tokią sumą, kokia yra savaitės diena, t. y. pirmadienį – 1 eurą, antradienį – 2 eurus, o sekmadienį – 7 eurus. 

Taip per savaitę sutaupysite 28 eurus, o kitą savaitę vėl pradėsite iš naujo. Tokio plano laikantis visas 52 savaites metų pabaigoje turėtumėte sukaupę 1 456 eurus. 

Kartais, kai reikia iš karto atidėti didesnę pinigų sumą, tai padaryti būna sudėtinga. Tokiu atveju geriau dažniau atidėti po mažesnę sumą ir taip siekti to paties rezultato. 

Juk nedideles sumas dažnai kasdien išleidžiame smulkiems pirkiniams – išsinešamai kavai, šokoladui, žurnalui. Jei šiuos pinigus  žaidimo forma skirsime taupyti, nuosekliai laikydamiesi taisyklių, pasieksime laukiamų rezultatų. 

lentele

Centas prie cento 

Dar vienas žaidimas, skatinantis taupyti, kai kiekvieną dieną atidedame tiek centų, kokia yra diena, t .y. pirmą metų dieną – 1 centą, antrą – 2 centus. 365 metų dieną atitinkamai reikėtų atidėti 3,65 euro. 

Iš pirmo žvilgsnio itin paprastas žaidimas „Centas prie cento“ parodo, kokia svarbi yra kiekviena moneta: taip taupydami per metus galime sukaupti 667,95 euro. 

Žinoma, kasdien skaičiuoti ir atidėti ar į atskirą sąskaitą pervesti po kelis centus gali būti sudėtinga, todėl šį taupymo žaidimą galime supaprastinti apskaičiavę, kiek, kaupiant centą po cento kasdien, reikėtų atidėti kas mėnesį ir tiek skirti taupymui mėnesio pradžioje. Kaupti apvalinant išleistą sumą 

Dar vienas būdas taupyti – apvalinti kiekvieną išleidžiamą sumą iki sveikojo skaičiaus ir skirtumą skirti taupymui. Pavyzdžiui, jei už pietus sumokėjote 4,54 euro, taupymui reikėtų skirti 46 centus. 

Taip skaičiuoti patiems po kiekvieno pirkinio gali būti sudėtinga, tad čia pravers technologijos. Pavyzdžiui, SEB banko mobiliojoje programėlėje galima naudotis skaitmenine taupykle, kur viskas atliekama automatiškai – suapvalinama kiekviena kortele išleista suma ir skirtumas automatiškai pervedamas į kaupiamojo indėlio sąskaitą. Taip nepastebimai galima sukaupti keletą šimtų eurų per metus – priklauso nuo to, kiek atliekama operacijų.

Kad ir kokį taupymo būdą ar žaidimą bepasirinktumėte, visi jie rodo viena – taupyti prasminga ir centus, ir iš pažiūros nedideles sumas. Darant tai nuosekliai, pasirinkus tinkamą sistemą ir įtraukiantį taupymo žaidimą, galima pasiekti gerų rezultatų, kurie, pradėjus taupyti  naujais metais, džiugins tiems metams pasibaigus.

Top