Moody's įvertino banką „Luminor“

Banko ilgalaikių indėlių reitingas A3 ir neužtikrintos skolos reitingas Baa1 buvo patvirtinti ir jų perspektyva pakeista į teigiamą.

moodysNuotrauka: Moody's

Priimdamas sprendimą „Moody’s“ vertino pakankamą „Luminor“ banko kapitalizaciją, sėkmingą neveiksnių paskolų mažinimą ir išaugusį pelningumą, taip pat platų banko paskolų portfelį (pagal klientų tipą ir šalį) bei vietinę indėlių bazę.

„Luminor“ banko finansų direktorius Palle Nordahl:
„Džiaugiamės, kad „Moody’s“ pripažįsta „Luminor“ padarytą pažangą. „Moody’s“ vertinimas atspindi mūsų strategiją ir ateities prioritetus. Mūsų tikslas – sėkmingesnis verslas, pritraukiant daugiau klientų – privačių asmenų ir verslo įmonių iš Baltijos šalių.

Taip pat esame užsibrėžę didinti savo efektyvumą ir gerinti informacinių technologijų veikimą bei kurti unikalią kultūrą, išlaikant finansinę galią ir apdairiai valdant rizikas“.

„Moody's“ patvirtino „Luminor“ banko ilgalaikių ir trumpalaikių banko indėlių reitingus A3/P‑2, neužtikrintos skolos reitingą Baa1, neužtikrintų vidutinės trukmės obligacijų programos reitinguą (P)Baa1 ir sandorio šalies rizikos reitingus A2/P‑1.

Be to, „Moody’s“ patvirtino savo Baa3 bazinį kredito vertinimą (BCA) ir pakoreguotą BCA, kitos sandorio šalies rizikos vertinimą – A2(cr)/P‑1(cr). Ilgalaikių banko indėlių ir aukštesnio rango neužtikrintos skolos reitingų perspektyva pakeista iš stabilios į teigiamą.

Top