„Taupa“ – daugiausiai skolinanti kredito unija Lietuvoje

Kredito unijų rinkoje yra nauja lyderė – naujausiais Lietuvos banko duomenimis, šių metų pirmąjį pusmetį „Taupa“ buvo didžiausia kredito unija šalyje pagal suteiktų paskolų portfelį.

taupaNuotrauka © „Taupa“

Kaip rodo Lietuvos banko neseniai paskelbti pirmojo pusmečio duomenys, didžiausią rinkoje paskolų portfelį šiuo metu turi kredito unija „Taupa“, kurios suteiktos paskolos 2022 m. birželio 30 d. sudarė 54,2 mln. eurų.

„Tuo pačiu laikotarpiu pernai mūsų paskolų portfelis sudarė beveik 42 mln. eurų, tad per metus jį išauginome net 12 mln. eurų. Mums tai yra didžiulio mūsų klientų pasitikėjimo įrodymas, kurį labai vertiname“, – sako Linas Songaila, kredito unijos „Taupa“ valdybos pirmininkas.

Pasak L. Songailos, net ir esant artėjančios recesijos nuotaikoms rinkoje toliau augantis paskolų portfelis rodo, kad smulkaus ir vidutinio verslo įmonės yra linkusios tęsti verslo plėtrą. Pastebima, kad įmonės ieško galimybių prisitaikyti sparčiai kintančioje verslo aplinkoje, todėl investuoja į projektus, didinančius veiklos produktyvumą, ieško naujų plėtros galimybių, siekia didinti konkurencingumą.

L. Songaila taip pat pastebi, kad bankai vis rečiau finansuoja smulkaus ir vidutinio verslo įmonių projektus, todėl kredito unijos jau kurį laiką yra tapusios patrauklia bankinių paskolų alternatyva.

„Nepaisant nerimo ženklų dėl recesijos rinkoje, dirbame stabiliai, stebime situaciją ir esame pasiruošę galimiems svyravimams“, – kalbėjo „Taupos“ valdybos pirmininkas.

Kredito unija „Taupa“ yra viena didžiausių ir seniausių kredito unijų Lietuvoje, veiklą vykdanti jau 25-erius metus.

Lietuvos banko duomenimis, šių metų pirmąjį pusmetį šalyje veiklą vykdė 59 kredito unijos.

 

Top