Paskolų saulės elektrinėms daugėja visose Baltijos šalyse

„Swedbank“ duomenimis per pirmąjį šių metų pusmetį saulės elektrinėms išduotų kreditų suma Lietuvoje ir Estijoje augo 6 kartus. Tuo tarpu Latvijoje šis skaičius siekia net 16 kartų.

solar system 2939551 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

„Gyventojų susidomėjimo saulės elektrinėmis augimą dar labiau paspartino nuo praėjusių metų pabaigos smarkiai pakilusios elektros energijos kainos ir valstybių taikomos paskatos saulės elektrinėms įsigyti. Pavyzdžiui, šiuo metu Lietuvos gyventojai gali kreiptis dėl kompensacijos nuosavai arba nutolusiai saulės elektrinei ir susigrąžinti iki 30 proc. jos įrengimo ar įsigijimo sąnaudų“, – sako Tomas Pulikas, „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius.  

Per pirmuosius šešis 2022 m. mėnesius „Swedbank“ Lietuvoje išduota paskolų saulės elektrinėms suma viršijo 4 mln. eurų, kai per visus 2021 m. ši suma sudarė apie 1,5 mln. eurų. Estijoje šių metų sausio-birželio mėnesiais saulės elektrinėms suteikta paskolų už 2,3 mln., Latvijoje – už 1,9 mln. eurų.

Remiantis banko duomenimis, bendrai Baltijos šalyse per pirmąjį šių metų pusmetį suteikta daugiau kaip 900 paskolų saulės elektrinėms įsigyti.

„Vidutinė paskolos suma, suteikta saulės elektrinei įsigyti Lietuvoje sudaro apie 8 tūkst. eurų, Latvijoje ir Estijoje – atitinkamai apie 9 tūkst. eurų ir 12 tūkst. eurų. Visose Baltijos valstybėse paskola saulės elektrinėms vidutiniškai suteikiama 6-7 metų laikotarpiui“, − komentuoja T. Pulikas.

Kaip rodo „Swedbank“ duomenys, dėl paskolos saulės elektrinei dažniausiai kreipiasi vyrai. Skaičiuojama, kad moterims išduodama apie 20 proc. visų paskolų saulės elektrinėms įsigyti.

„Nors paprastai sprendimai šeimoje priimami bendru sutarimu, tačiau iniciatyva dažniau yra vyrų pusėje – tai gali būti dėl didesnio pragmatiškumo ar domėjimosi technologijomis“, – teigia T. Pulikas.

Pagal regionus, kuriuose daugiausia išduota paskolų saulės elektrinėms, 2022 m. dominuoja didieji miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Marijampolė, Panevėžys. Pasak T. Puliko, susidomėjimą dėl paskolų saulės elektrinėms šiemet rodė ir mažesnių miestų, pavyzdžiui, Telšių, Tauragės, Utenos gyventojai.

„Swedbank“ išplėtė tvaraus finansavimo galimybes, ir šiuo metu šalia paskolų saulės elektrinėms taip pat siūlo paskolas šildymo siurbliams, vėjo turbinoms ir energijos kaupimo akumuliatoriams.

Top