Naudingi finansiniai patarimai ir veiksmingas pinigų valdymas

Pinigų valdymas ne visada yra smagus užsiėmimas, ypač tais atvejais, kai draugai įkyriai įkalbinėja jus išeiti savaitgalį iš namų arba kai rinkoje pasirodo naujausias technologinis įrenginys, apie kurį jau seniai svajojote. Pinigų leidimas iš tikrųjų gali būti labai viliojantis ir gali lemti blogus finansinius sprendimus. Tačiau yra daugybė būdų, kaip galite išmintingai valdyti savo pinigus ir kartu mėgautis paprastais gyvenimo malonumais, todėl pateikiame jums daugybę naudingų finansinių patarimų, kurie turėtų palengvinti jūsų pinigų valdymą.

grafikas kreditai info

Asmeninių finansų valdymo pagrindai

Nesvarbu, kas esate, yra tam tikri asmeninių finansų valdymo pagrindai, kurių turėtumėte laikytis. Taip elgdamiesi galėsite užtikrinti, kad jūsų asmeniniai finansai bus puikios būklės. Kai įsisavinsite šiuos pagrindinius principus, valdyti savo asmeninius finansus bus daug lengviau. Tuomet galėsite pereiti ir prie tolimesnių pinigų valdymo patarimų.

Įsigykite tinkamą draudimą

Draudimas gali puikiai pasitarnauti nelaimingų nutikimų atveju, nesvarbu, ar dėl stichinės nelaimės įgrius jūsų nuosavo namo stogas, ar pateksite į autoavariją. Tačiau iš tikrųjų matyti, jog pernelyg daug žmonių dažnai pasirenka draudimo planus, kurie kainuoja pernelyg brangiai. Taigi, siūlome jums atsižvelgti į įvairių rūšių draudimą:

Gyvybės draudimas: ar verta?

Jei kas nors priklauso nuo jūsų gaunamų pajamų, įsigykite gyvybės draudimą. Tačiau jei neturite išlaikytinių, gyvybės draudimas ne visada būtinas.

Kokias draudimo rūšis būtinai turėtumėte turėti, jei galite sau tai leisti?

Taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę apsidrausti ne tik nuo minėtų galimų nemalonumų, bet ir nuo finansinių nelaimių. Įsigykite nuomininkų arba būsto savininkų draudimą, automobilio draudimą, neįgalumo draudimą ir sveikatos draudimą.

Kokius draudimo polisus greičiausiai galite praleisti?

Dėl tos pačios priežasties galite vengti pratęstų garantijų, išmaniųjų telefonų draudimo ar kelionių draudimo, nes jie ne visada yra būtini ir gali nulemti labai dideles išlaidas.

Išmintingai naudokitės kredito kortele

Kredito kortelės yra naudingos, bet kartu gali būti ir pavojingos. Atminkite, kad labai daug liūdnų istorijų prasideda taip: „Visada kas mėnesį mokėdavau už kredito kortelę, kol...“.

Kaip galite išmintingai naudotis kredito kortele:

Jei kredito kortelę naudosite protingai ir išlaikysite mažesnį nei 30 proc. kredito panaudojimo koeficientą, tai turėtų jums padėti išlaikyti geresnį kredito reitingą.

Kodėl tai svarbu:

Kredito reitingas yra svarbus, nes jis naudojamas sprendžiant įvairius finansinius klausimus, pvz., imant būsto paskolą ar kreipiantis dėl paskolos automobiliui.

Kaip stebėti savo kredito reitingą:

Kadangi jau supratote, jog kredito reitingas yra labai svarbus ir jį žinoti yra būtina, pasistenkite reguliariai gauti savo asmenines kredito ataskaitas, kurių atveju ne tik sužinosite savo kredito reitingą, tačiau taip pat galėsite lengviau nustatyti, ar ataskaitose nėra kokių nors klaidų ar netikslumų, dėl kurių gali sumažėti jūsų kredito reitingas.

Nepamirškite savo mokesčių

Visiškai suprantama, kad niekas niekuomet nemėgsta mokėti mokesčių ir pildyti mokesčių deklaracijų, tačiau to nepadarę galite susidurti su rimtomis finansinėmis problemomis.

Kada reikia sumokėti mokesčius?

Mokesčius paprastai mokame už praėjusius metus iki gegužės 1 d. Atsižvelgdami į tai, įsitikinkite, kad turite finansinį kalendorių, kuris jums primins, kada reikia pateikti visas mokesčių deklaracijas ir sumokėti mokesčius.

Kaip galite sutaupyti mokesčių?

Jei jūs neturite noro ir laiko gilintis į mokestinius įstatymus ir visas su mokesčių mokėjimu susijusias subtilybes, apsvarstykite galimybę kreiptis į mokesčių srities profesionalus, kurie galėtų įvertinti jūsų situaciją ir pateikti jums sprendimus, kurių pagalba galbūt jums galėtų pavykti daugiau sutaupyti. Nors už profesionalias paslaugas jums gali tekti sumokėti daugiau, tai gali būti verta kiekvieno jūsų investuoto cento.

Sekite paskolų palūkanų normas

Paprastai, kad ir kokį finansinį instrumentą jūs benuspręstumėte pasirinkti, jis bus susijęs su palūkanų norma. Kredito kortelės, studijų paskolos, būsto paskolos, taupomosios sąskaitos, automobilio paskola - tai tik keletas iš daugybės galimų pavyzdžių, kurie yra susiję su mokamomis palūkanomis.

Kodėl svarbu stebėti paskolų palūkanų normas?

Labai svarbu žinoti šių įvairių tipų finansinių paslaugų palūkanų normas, nes gali būti, kad dėl įvairių skolų ir kitų pasitelkiamų finansinių instrumentų išleisite daugiau arba uždirbsite mažiau. Geriausia stebėti savo palūkanų normas, kad žinotumėte, į ką jums vertėtų atkreipti dėmesį.

Finansiniai patarimai, kaip sudaryti biudžetą

Biudžeto sudarymas yra vienas svarbiausių asmeninių finansų patarimų. Neturėdami biudžeto galite lengvai išleisti daugiau pinigų nei uždirbate, todėl gali būti sunku:

  • grąžinti skolas;
  • taupyti ateičiai;
  • padengti išlaidas nenumatytiems atvejams.

Planuodami savo ateitį, atsižvelkite į šiuos naudingus biudžeto sudarymo patarimus.

Kruopščiai planuokite pirkdami būstą

Labai svarbu, kad jūs daug dėmesio skirtumėte planavimui prieš įsigydami savo pirmąjį būstą. Būsto paskola paprastai yra ilgiausias finansinis įsipareigojimas, todėl jūs turėtumėte labai gerai įvertinti visus jums prieinamus paskolų pasiūlymus ir kartu stengtis pasirinkti kuo žemesnėmis palūkanomis pasižyminčią paskolą. Be to, svarbu, kad pasirinktumėte ir jums optimaliausiai tinkantį būstą, kadangi jei jūs įsigysite pernelyg didelį būstą, tai gali nulemti ir labai didelius finansinius praradimus – juk mokėti jums reikės gerokai daugiau už tai, ko jums iš tikrųjų nereikia.

Pasinaudokite biudžeto valdymo programėlėmis

Nebūtina biudžeto sudarymo imtis vieniems. Atidžiai sekti savo finansus be jokios pagalbos gali būti labai sudėtingas ir didelį stresą keliantis pasirinkimas. Laimei, yra daugybė išteklių, kurie gali padėti jums sekti savo pajamas ir išlaidas bei imtis protingų finansinių veiksmų. Tam taip pat labai puikiai pasitarnauja ir šiuolaikinės biudžeto valdymo programėlės, kurių pagalba galite lengvai automatizuoti daugelį su visu tuo susijusių užduočių, užtikrinant, kad jūsų biudžeto valdymas nebekeltų jums jokio galvos skausmo.

Išbandykite biudžeto sudarymo taisyklę „50/30/20“

Kartais tereikia nedidelių patarimų, kurie padėtų sudaryti tvirtą ir lengvai valdomą biudžetą.

Kas yra „50/30/20/20“ biudžeto sudarymo taisyklė?

Puikus pinigų valdymo patarimas - laikytis „50/30/20“ biudžeto sudarymo taisyklės, kuri skamba taip:

  • 50 proc. pajamų skiriama būtiniausioms reikmėms, pvz., būstui, maistui, transportui ir komunalinėms paslaugoms.
  • 30 proc. pajamų skiriama norams, pvz., naujausiam išmaniajam telefonui, pramogoms ir kelionėms.
  • 20 proc. pajamų skiriama santaupoms ir skoloms grąžinti, pvz., paskolai už automobilį, kredito kortelėms ar kt.

Kaip „50/30/20“ biudžeto sudarymo taisyklė gali pagerinti jūsų finansus?

Pajamų valdymas yra esminis įgūdis, kurio reikia norint teisingai sudaryti biudžetą, o taikydami minėtą „50/30/20“ biudžeto sudarymo taisyklę galite tai padaryti labai nesudėtingai. Šios taisyklės pagalba galite sukurti tvirtą planą, kaip pasiekti savo finansinius tikslus, nustatydami sritis, kuriose galite sumažinti išlaidas.

Pinigų taupymo patarimai

Pinigų valdymas gali būti nelengva užduotis, ypač kai turite neišvengiamų išlaidų, pvz., tokių kaip būsto nuoma, komunalinės paslaugos, maisto produktai ir kt. Tačiau yra daugybė būdų, kaip taupant galima padengti būtiniausias sąskaitas ir tuo pat metu mėgautis mėgstamais dalykais.

Ankstyvas taupymas

Tikrai neturėtų būti gėda naudotis įvairiomis gudrybėmis, kad priverstumėte save taupyti – juk iš tikrųjų taupyti nėra jau taip paprasta.

Kaip galėtumėte daugiau sutaupyti?

  • Naudokitės keliomis taupymo sąskaitomis;
  • Padėkite savo kredito kortelę į jums lengvai nepasiekiamą vietą;
  • Nustatykite automatinius pervedimus į savo taupomąją sąskaitą;

Apie kitą atlyginimo padidinimą galvokite kaip apie galimybę daugiau sutaupyti, o ne kaip apie galimybę daugiau išleisti.

Svarbiausia pradėti taupyti kuo anksčiau, net jei tai reiškia atidėti kelis eurus į savo taupyklę. Anksti išsiugdę įprotį taupyti, galite užsitikrinti finansinę sėkmę ateityje.

Kaip sumažinti išlaidas?

Taip pat svarbu pažvelgti ir į savo gyvenimo būdą ir nustatyti sritis, kuriose galite sumažinti patiriamas išlaidas. Dažnai geriausias būdas paversti taupymą įpročiu yra ne atsisakyti mėgstamos kavos jums patinkančioje kavinėje, o sumažinti būsto ir transporto išlaidas.

Ar turėtumėte sutelkti dėmesį į taupymą pensijai?

Kai kalbama apie taupymą, visada reikėtų kalbėti ir apie pensiją. Paskutinis dalykas, kurio norite, tai sulaukti auksinių metų ir suprasti, kad negalėsite išeiti į pensiją, nes neturėsite pakankamai pinigų sudurti galą su galu. Kuo anksčiau pradėsite taupyti, tuo geriau.

Sumaniai investuokite

Investavimas gali būti puikus būdas padidinti savo santaupas ir gauti papildomų pajamų, kurias galima skirti būtinoms išlaidoms padengti ir kartu sutvirtinti savo finansinį pagrindą.

Kokie yra keli būdai pradėti investuoti?

Galimybių investuoti šiandien yra daugybė. Kadangi galite rinktis iš skirtingų investicinių instrumentų, visų pirma turėtumėte atsižvelgti į tai, kiek planuojate investuoti kiekvieną mėnesį ir kokį rizikos lygį jūs toleruojate. Tokiu būdu jums turėtų būti lengviau pasirinkti ir sritis, į kurias jūs galėtumėte saugiau investuoti. Ir atminkite, kad visuomet svarbu vengti investuoti į viską, kas žada įspūdingą grąžą su maža rizika arba be jos.

Dėmesys šeimos finansams

Poros turi įvairių būdų, kaip sujungti ir valdyti savo finansus. Nesvarbu, kokia yra jūsų santykių dinamika, svarbu rasti bendrą kalbą, kai kalbama apie šeimos finansų valdymą. Taip galėsite lengviau planuoti naujo būsto pirkimą, automobilio įsigijimą ar taupyti vaikų studijoms universitete.

Pensijos planavimas

Poros, ketinančios kartu praleisti pensiją, turėtų apsvarstyti galimybę į savo investicinį portfelį žiūrėti kaip į vieną vienetą. Taip elgdamiesi galite sukurti pensijos planą, kad auksinius metus galėtumėte praleisti taip, kaip visuomet norėjote.

Pinigų valdymas ir švietimas

Be dėmesio savo ir sutuoktinio finansams, svarbu mokyti vaikus protingų finansinių veiksmų, kad jie būtų pasirengę savo finansinei sėkmei. Tuo tarpu, jei vaikų nemokysite, kaip jie turėtų elgtis su pinigais, pradėję savarankišką gyvenimą jie gali padaryti labai daug brangiai kainuojančių finansinių klaidų.

Taupykite nenumatytiems atvejams

Niekada negalite numatyti to, kas yra nenuspėjama, todėl reikėtų turėti planą, jei iškiltų netikėta kritinė situacija.

Kas yra nenumatytos išlaidos?

Avarija, medicininės sąskaitos, prakiuręs namo stogas - tai tik keletas netikėtumų, kuriuos jums gali pateikti gyvenimas ir kurie gali rimtai pakenkti jūsų finansams, jei neturite pakankamai santaupų nenumatytiems atvejams.

Ką galite padaryti, kad pasiruoštumėte nenumatytiems atvejams?

Norėdami sukurti juodai dienai skirtą fondą, atidėkite dalį savo pajamų į taupomąją sąskaitą, prie kurios jums nekils pagunda prisiliesti. Rekomenduojama nenumatytiems atvejams skirtame fonde laikyti nuo 6 iki 12 mėn. pragyvenimui tenkančių išlaidų dydžio sumą. Taip netekus darbo, prireikus pirkti naują automobilį ar sumokėti už brangią operaciją, nepatirsite didelių finansinių sunkumų.

Taigi, jei laikysitės visų šių finansinių patarimų, galite būti tikri, kad savo pinigus suvaldyti jums bus kur kas lengviau.

Top