Svarstote apie paskolą kelionei? Eksperto patarimai, į ką atkreipti dėmesį

Aktyvėjant susidomėjimui kelionėmis ir jų finansavimu, svarbu žinoti, kaip užsitikrinti, kad paskola atostogoms netaptų našta, o atvirkščiai – pagerintų gyvenimo kokybę. Tikslus biudžetas ir tinkamas finansinių galimybių įsivertinimas neleis permokėti.

airport 4120835 640Asoiatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Kelionių ribojimų lieka vis mažiau, todėl susidomėjimas jomis aktyviai auga. Kelionių agentūros „West Express“ duomenimis, šiuo metu kelionių užsakoma daugiau nei 2019-aisiais metais ir žmonės nebėra linkę jų atidėti. „Inbank“ Lietuvos filialo vadovo Vaidoto Rimeikio teigimu, dėl šios priežasties populiarėja ir kelionių finansavimo paslauga.

Pasak V. Rimeikio, svarstant apie paskolą, svarbu atidžiai įvertinti kelionei skiriamą biudžetą – taip pavyks užsitikrinti gerą laiką ilsintis svetur ir padės jaustis ramiai dėl suplanuotų paskolų įmokų po kelionės. „Jei visos šeimos kelionei trūksta nedaug, paskola gali padėti smagiai praleisti laiką, pailsėti, o tinkamai įvertinus savo finansines galimybes, paskolos grąžinimo procesas neapsunks“, – sako „Inbank“ Lietuvos filialo vadovas.

Planavimas leis išleisti mažiau

Vienas iš svarbių aspektų – apgalvoti, kokios išlaidos gali būti patirtos pasirinktoje kelionėje. V. Rimeikio teigimu, iš anksto apgalvotas planas, apimantis ne tik skrydžio bilietus ir apgyvendinimą, bet ir asmenines išlaidas bei pramogas, leis pasiskolinti tokią sumą, kurios tikrai reikia.

„Atidus planavimas visuomet padeda sutaupyti ir nepermokėti, nes išvengiama neapgalvotų ir emocijomis paremtų pirkinių, kurie ne visuomet reikalingi. Jei atostogos ir biudžetas planuojamas iš anksto, tiksliau žinosite, kiek santaupų reikia ir galėsite aiškiau įvertinti, kiek iš tiesų verta pasiskolinti“, – dėsto vadovas.

Pasak „West Express“ produktų skyriaus vadovės Lauros Šepetienės, renkantis kelionę svarbu pagalvoti apie norimą jos tipą – poilsinę, pažintinę, poilsinę su keliomis ekskursijomis. Nuo to priklauso ir šalis, kurią vertėtų aplankyti.

„Pasirinkus kelionės tipą, galimas šalis, reikia vertinti ir sezoną bei skirtingus klimatus. Klimatas dažnai neprognozuojamas, tačiau skirtingais sezonais galima nuspėti, ko tikėtis – karščio, šalčio, lietaus, uraganų, vėsaus vandens ir panašiai. Taip pat, svarbu pagalvoti apie tai, kur jau esate buvę, kur patiko, koks biudžetas – kartais nenorintiems skirti daug savo laiko viskuo pasidomėti lengviau šią užduotį paskirti kelionių agentui“, – sako L. Šepetienė.

Sutaupyti leidžia paskola „paskutinės minutės“ kelionėms

Anot V. Rimeikio, tam tikrais atvejais paskola kelionei gali padėti sutaupyti, todėl verta stebėti kelionių agentūrų teikiamas nuolaidas bei išskirtinius pasiūlymus.

„Ne visais atvejais paskola reiškia permokėjimą. Būna didelių nuolaidų lėktuvo bilietams, specialių pasiūlymų atostogoms kelionių agentūrose, kuriais pasinaudoti tikrai verta, tačiau kartais pritrūksta santaupų. Taigi, jei su paskola kelionės kaina yra mažesnė nei vėlesnis jos įsigijimas be nuolaidos, tai toks kelionės finansavimas gali būti net labai naudingas“, – teigia jis.

Jam pritaria ir L. Šepetienė, kurios teigimu „paskutinės minutės“ pasiūlymų galima rasti visus metus: tokiais atvejais atsiranda nuolaidų, kurios gali svyruoti nuo 5 proc. iki 30 proc. ar daugiau. „Šie pasiūlymai dažnai atsiranda artėjant skrydžių datoms, jei yra neužpildytas lėktuvas. „Paskutinės minutės“ nuolaidos yra geras būdas sutaupyti, tik visuomet reikia įvertinti riziką, kad vietų skaičius gali būti ribotas ir ne visuomet pavyks tokiais pasiūlymais pasinaudoti didesnėms žmonių grupėms“, – atkreipia dėmesį ji.

Lietuviai – drąsūs ir žingeidūs keliautojai

Nors šiemet pandemijos ribojimai keliauti nebetrukdo, anot L. Šepetienės, metų pradžioje mažesniam susidomėjimui kelionėmis įtakos turėjo prasidėjęs karas. Šiuo metu jos vėl sparčiai populiarėja, o lietuviai nori atostogų čia ir dabar.

„Kiekvieno keliautojo poreikiai būna skirtingi – vieniems svarbiau šiltas klimatas, kitiems – kuo daugiau pramogų. Visgi pastebime ir tendencijų – lietuviai nebijo egzotinių šalių, jas renkasi gana dažnai. Populiarūs kruizai, pasyvaus poilsio ir savarankiškos kelionės, – sako vadovė. – Kiekvienas mūsų nori, kad kelionė būtų smagi, o kaina prieinama, tad visada keliautojams kainos ir kokybės santykis išlieka svarbus.“

Top