SEB suteikė pirmąją žaliąją NT paskolą

Ilgalaikis 20 mln. eurų kreditas suteikėtas biurų kompleksui „Kauno dokas“, kuris pirmasis Baltijos šalyse atitiko visus SEB žaliųjų obligacijų programoje nustatytus tikslus.

 plant 3751683 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Tai yra pirmoji žalioji nekilnojamojo turto paskola verslui Baltijos šalyse, kuri atitinka visus SEB žaliųjų obligacijų programoje nustatytus tikslus.

„Nekilnojamasis turtas yra vienas daugiausiai energiją vartojančių sektorių, tad ir jo poveikis aplinkai yra itin svarbus. Matome, kad ne tik sostinių, bet ir Kauno, ketvirto daugiausia gyventojų turinčio miesto Baltijos šalyse, biurų rinka pelno vis daugiau pripažinimo tarp profesionalių investuotojų.

Didelį dėmesį tvarumo sprendimams skyręs ir tarptautinio standarto „BREEAM In-Use“ sertifikatą „Excellent“ gavęs verslo centras „Kauno dokas“ atitiko aukščiausius banko žaliųjų obligacijų programos kriterijus.

Šis finansavimas rodo brandžią nekilnojamojo turto rinką, sutampančias verslo vertybes ir atsakingo verslo pastangas kurti ilgalaikę vertę“, – sako SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos direktorius Vilius Juzikis.

SEB grupė, reaguodama į didėjantį investuotojų poreikį savo lėšas skirti klimato kaitą mažinantiems verslo projektams, 2008 metais kartu su Pasaulio banku sukūrė žaliųjų obligacijų koncepciją.

2017 metais SEB išleido savo pirmąsias 500 mln. eurų vertės žaliąsias obligacijas, o 2022 metais buvo išleista nauja net 1 mlrd. eurų siekianti obligacijų emisija. Pritrauktos lėšos investuojamos į didelę įtaką tvarumui darančių įvairių verslo sektorių projektus.

„Tvarumas yra esminis mūsų veiklos principas, kurio laikomės nuo pat savo veiklos pradžios ir į tai investuojame. SEB banko skirtas finansavimas padės užtikrinti ir tolesnį šios strategijos laikymąsi. Tai svarbu ne tik mums, kaip verslo centro valdytojui, bet ir jo nuomininkams bei fondo investuotojams.

Tvarumą atitinkantys biuro kriterijai tampa viena iš privalomų sąlygų jį nuomojančioms kompanijoms. Tai ne tik pažangus požiūris į aplinką, bet ir efektyvus pastato išlaidų valdymas”, – pažymi „Capitalica Asset Management“ vadovas Andrius Barštys.

Ant Neries kranto esančiame biurų komplekse „Kauno dokas” pirmą kartą Baltijos šalyse yra įrengta ekonomiška ir draugiška aplinkai kondicionavimo sistema, patalpų vėsinimui naudojanti upės vandenį. Visos pastato erdvės suprojektuotos taip, kad į jas pakliūtų natūrali dienos šviesa, o pakeliamos grindys suteikia lankstumo planuojant biuro įrangos vietą bei valdant elektros šaltinių paskirstymą.

SBA grupės bendrovės „Capitalica Asset Management“ nekilnojamojo turto investicinė bendrovė „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ 2021 metais pasiekė 5,09 mln. eurų konsoliduotą apyvartą ir valdė 92,23 mln. eurų vertės turtą. 70 proc. „Capitalica Asset Management“ akcijų priklauso vienai didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių SBA Grupė, 30 proc. – Andriaus Barščio įmonei „Fox Holdings“.

Top