„Luminor“ išskolino beveik pusę EIB paskolų portfelio

Prieš metus paskolas su Europos investicijų banko garantijomis pradėjęs siūlyti „Luminor“ beveik išskolino pusę portfelio Baltijos šalių smulkiam ir vidutiniam verslui. Išduotų paskolų suma siekia 280 mln. eurų.

luminorNuotrauka: © Luminor

Daugiausiai portfelio lėšomis 2021 m. naudojosi Lietuvos bendrovės – joms suteikta paskolų už 117 mln. eurų. Šiek tiek mažiau, po maždaug 80 mln. eurų paskolų išduota Latvijos ir Estijos įmonėms.

Praėjusių metų pradžioje „Luminor“ ir EIB Baltijos šalių smulkioms ir vidutinėms įmonėms atvėrė lengvatinį paskolų portfelį, kurio dydis siekia 660 mln. EUR. Šių paskolų skolinimo marža būna mažiausiai 0,25 procentiniais punktais mažesnė nei standartinė atitinkamoms sutartims taikoma. Be to, portfelio lėšomis bankas finansuoja tiek kredito, tiek lizingo sutartis.

Iš viso „Luminor“ ir EIB portfelio lėšomis pernai pasinaudojo apie 2700 smulkių ir vidutinių įmonių – 1200 Lietuvoje, 600 Latvijoje ir 900 Estijoje, kurios pasiskolino apie 280 mln. EUR.

„Nuo tada, kai pradėjome teikti paskolas iš EIB portfelio, daug kas pasikeitė – pandemijos sukelti iššūkiai nuėjo į antrą planą, nes verslas susidūrė su naujais – tiekimo grandinių trikdžiais, augančiu neramumu dėl kintančios ekonominės ir geopolitinės situacijos. Susumavę rezultatus matome, kad daugiau nei trečdalį visų lėšų Baltijos šalyse pasiskolino žemės ūkio sektorius – ypač investicijoms imlus sektorius, kuriame jos būtinos siekiant veiklos efektyvumo bei diegiant pažangiausias žemdirbystės techologijas“, - sakė „Luminor“ banko Verslo klientų skyriaus vadovas Vytis Žegužauskas.

Žemės ūkio bendrovėms „Luminor“ iš EIB portfelio pernai paskolino apie 95 mln. EUR – pusė šios sumos buvo skirta ūkininkams Lietuvoje. Transporto sektoriaus įmonės Baltijos šalyse pasiskolino apie 41 mln. EUR, didmeninės prekybos bendrovės – apie 40 mln. EUR. 

Vien Lietuvoje žemės ūkio sektoriaus įmonėms pernai iš šio portfolio suteikta paskolų už 45 mln. EUR, transporto ir sandėliavimo įmonėms – už 19 mln. EUR.

„Luminor“ ir EIB finansavimas gali būti nukreiptas visoms smulkiojo ir vidutinio verslo paskoloms – paskoloms investicijoms, lizingo sutartims. Minimali tokių paskolų suma sudaro 200 tūkst. EUR, tačiau ji netaikoma lizingo sutartims – vertinant visų tipų sutartis bendrai, pernai įmonės Baltijos šalyse vidutiniškai skolinosi po 102 tūkst. EUR.

Top