Faktoringo paslaugas teikianti "Debitum fori" patrigubino klientų ratą

Specializuoti kreditavimo produktai vis aktyviau skverbiasi į Lietuvos paskolų rinką. Jau nieko nebestebina sutelktinio finansavimo paslaugos ar išskirtinai kreditus už automobilį, paskolas būstui ar verslui teikiančios įmonės. Šiandien apie daugiau kaip tris kartus išaugusį klientų skaičių pranešė ir specializuotas sąskaitų finansavimo (dar kitaip vadinamo faktoringo) paslaugas teikianti bendrovė "Debitum fori".

Saskaitu finansavimas faktoringas

Sąskaitų finansavimo bendrovė „Debifo“ per 2017 metus pelnė dar daugiau pasitikėjimo ir iš klientų, ir iš investuotojų – 2017-aisiais įmonė pagerino visus svarbiausius veiklos rodiklius ir pritraukė naujų klientų, tapdama didžiausiu nebankiniu sąskaitų finansuotoju Lietuvoje pagal klientų skaičių.

„Debifo“ klientų skaičius didėjo nuo 50 klientų 2016 m. iki 153 klientų pernai. Tarp svarbiausių tokio augimo priežasčių „Debifo“ direktorius Justas Šaltinis įvardija aktyvų paslaugų pritaikymą smulkaus ir vidutinio verslo poreikiams.

„Lankstumas, kainodara ir greitis pernai buvo svarbiausi mūsų prioritetai. Finansavimą vidutiniškai suteikiame per tris dienas, tačiau esame turėję atvejų, kai finansavimas buvo suteikiamas ir tą pačią dieną. Gebėjimą greitai suteikti finansavimą ypač vertina smulkios įmonės su apyvarta iki 1 mln. eurų, tačiau vis didesnis susidomėjimas jaučiamas ir iš didesnių vidutinio segmento įmonių“, – pasakoja J. Šaltinis.

Iš viso pernai metais „Debifo“ finansavo sąskaitų už beveik trigubai didesnę sumą nei 2016 m. Pernai finansuotų sąskaitų vertė sudarė 20,5 mln. eurų. Vidutinė „Debifo“ finansuotos sąskaitos suma siekė 3500 eurų.

Praėjusiais metais „Debifo“ klientų ratą pavyko išplėsti ir pritraukiant gerokai daugiau klientų, orientuotų į eksporto rinkas – jie 2017 m. sudarė 32 proc. klientų, o užpernai – 1 proc. Daugumą „Debifo“ klientų sudaro didmeninės prekybos, logistikos, medicinos, statybos ir kitų sektorių paslaugų tiekėjai.

Įmonei per praėjusius metus sekėsi pelnyti ir investuotojų pasitikėjimą. Pasirašyta finansavimo sutartis su Jungtinės Karalystės investiciniu fondu „Advance Global Capital“ (AGC), o sutelktinio skolinimosi platformoje „Mintos“ lietuvių finansiniu sprendimu patikėjo net 4500 investuotojų, kurių bendra investicijų į „Debifo“ suma siekia 1 mln. eurų. Metų pabaigoje „Debifo“ valdė aktyvų 3 mln. eurų vertės portfelį.

„Sutarties pasirašymas su AGC, kuris yra vienas didžiausių žaidėjų ne bankinio faktoringo rinkoje, svarbus žingsnis užsitikrinant nenutrūkstamą finansavimą iš patikimo partnerio bei įrodymas, kad pelnome vis daugiau pasitikėjimo ir pripažinimo tarptautinėje rinkoje“, – pastebi J. Šaltinis.

Pernai „Debifo“ taip pat buvo pripažinta TOP įmone Rekvizitai.lt atliekamame verslo patikimumo vertinime. Šis įvertinimas, kurį gauna tik 5 proc. patikimiausių, ekonomiškai stabiliausių įmonių – turi didelę reikšmę inovatyviam ir ambicingam verslui. TOP įmonės apdovanojimas – ne pirmasis „Debifo“ laimėjimas. 2016 m. „Debifo“ laimėjo metų finansinės paslaugos apdovanojimą „Metų paslaugos“ konkurse, kurį rengia Lietuvos verslo konfederacija (LVK). Įmonė taip pat buvo paminėta kaip vienas iš 5 perspektyviausių finansų sektoriaus startuolių prestižiniame verslo leidinyje „Forbes“.

Debifo infografikas

Top