Blokų grandinės bankas „Benker“ gavo Lietuvos banko licenciją

Blockchain neobankas BENKER pradeda veiklą Lietuvoje. Neobankas veiks išskirtinai blokų grandinės pagrindu.

benker logoNuotrauka: © Benker

Nuo seno kiekviena valstybė kūrė savas finansines sistemas, priežiūros institucijos prižiūrėjo bankus ir kitas finansines institucijas, o teisės aktai gynė finansų sistemos dalyvių interesus ir garantavo, kad visų pinigai išliktų saugūs.

Šiuolaikinis finansų pasaulis grindžiamas įstatymais ir teisės aktais, kurie suteikia apsaugą dalyvaujančioms šalims tik tada, kai susiformuoja abipusis pasitikėjimas tokia tvarka. Tačiau finansų apsaugą gali suteikti ne tik pasitikėjimas, bet ir technologijomis paremtos garantijos, kurias siūlo blokų grandinės, užtikrindamos skaidrumą, kontrolę ir stabilumą.

BENKER, pirmasis Europoje oficialiai licencijuotas blokų grandinės neobankas, gavęs Lietuvos banko licenciją ir priskirtas prie elektroninių pinigų institucijų kategorijos, pristato technologinę garantiją, leisiančią įgyvendinti klientų finansų apsaugą. Lietuvos bankas, uždegęs žalią šviesą BENKER, išdavė licenciją pirmajam finansinių paslaugų teikėjui Europos Sąjungoje, kuris veiks tik blokų grandinės pagrindu.

Pasitelkus šią technologiją, finansinių paslaugų teikėjai turės ne tik laikytis reikalavimų – jie privalės veikti skaidriai ir nebegalės keisti taisyklių savo nuožiūra. Klientams bus užtikrintas nuolatinis saugumas 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę ir visiška savo finansų kontrolė.

BENKER vadovas Viktoras Bodnáras tikisi, kad tai taps esminiu asmeninių finansų transformacijos katalizatoriumi. „Gavę elektroninių pinigų institucijos licenciją, galėsime radikaliai sumažinti finansinių institucijų poveikį klientams. Tai mes vadiname naująja pasaulio tvarka. Svajojome apie tai ilgai, o 2022 šią svajonę pristatysime rinkai“, – apie bendrovės ateities viziją kalba Viktoras Bodnáras.

BENKER veiks finansų sektoriui sukurtoje hibridinėje blokų grandinėje NATRIX. Ši paslauga atitinka visus BDAR (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), bankų slaptumo ir reguliavimo reikalavimus.

„Pagrindinė BENKER idėja – suteikti vartotojui absoliučią laisvę, visišką finansų kontrolę bei, tuo pačiu, aukšto lygio saugumą ir lengvą naudojimąsi. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti paprasta, tačiau kūrimo ir licencijavimo etape susidūrėme su daugybe iššūkių. Šio darbo rezultatas – sistema, kurioje klientai ir paslaugų teikėjai pagaliau yra tame pačiame lygmenyje, išlaikant visus teisinius ir reguliavimo reikalavimus.“ – apie pastarųjų dvejų metų darbą pasakoja Lietuvoje įsikūrusios įmonės UAB „BEM Europe“ vadovas Viktoras Bodnáras.

* * * 

Apie BENKER

BENKER – pasaulinė finansinių technologijų įmonė, įsikūrusi Vilniuje. Kompanija nuolat siekia plėtoti novatoriškas finansines paslaugas. 2022 m. sausio mėn., atitikusi visus Lietuvos banko keliamus norminius reikalavimus ir sėkmingai užbaigusi keletą tikrinimo etapų, BENKER tapo pirmuoju Europoje blokų grandinės neobanku, kuriam buvo suteikta elektroninių pinigų institucijos licencija.

BENKER pristatys blokų grandine paremtas finansines paslaugas, suteikdama vartotojams galimybę visiškai kontroliuoti asmeninius finansus. Kompanija sieks pašalinti disbalansą tarp paslaugų teikėjų ir vartotojų. Tokiu būdu bus pasiektas kliento savarankiškumas, tuo pačiu laikantis visų norminių reikalavimų.

 

Top