Turizmo ir maitinimo paslaugas teikiančioms įmonėms INVEGA primena: paraiškų teikimui liko savaitė

Nuo kalendorinio gruodžio pateiktos paraiškos paskoloms nebebus priimamos. Priemonė skirta palengvinti padėti turizmo bendrovėms dėl neįvykusių kelionių ir atsiskaitymo su turistais, taip pat maitinimo ir apgyvendinimo įstaigų būtinosioms išlaidoms parengti.

peilis eurai sakuteAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

2021 m. lapkričio 30 d. 23:59 val. baigiasi paraiškų, skirtų gauti skatinamąsias paskolas turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams, teikimo laikas. Skatinamoji priemonė „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“ skirta finansuoti kelionių organizatorius, šiems siekiant atsiskaityti su turistais už dėl pandemijos neįvykusias turistines keliones, bei viešojo maitinimo ir apgyvendinimo įstaigoms, suteikiant finansavimą ypač palankiomis sąlygomis būtinosioms išlaidoms padengti.

Dar liko lėšų, tad turizmo ir viešojo maitinimo sektoriuje veikiantys verslo subjektai, nukentėję nuo pandemijos, skatinami nesnausti ir teikti paraiškas. Iki šios dienos šių INVEGOS skatinamųjų paskolų finansavimu jau pasinaudojo 57 pareiškėjai, kuriems buvo suteiktas daugiau nei 19 mln. eurų finansavimas.

„Dar liko lėšų, tad turizmo ir viešojo maitinimo sektoriuje veikiantys verslo subjektai, nukentėję nuo pandemijos, skatinami nesnausti ir teikti paraiškas. Iki šios dienos šių INVEGOS skatinamųjų paskolų finansavimu jau pasinaudojo 57 pareiškėjai, kuriems buvo suteiktas daugiau nei 19 mln. eurų finansavimas: 19 turizmo sektoriaus atstovų buvo skirtas 4,5 mln. eurų finansavimas, 34 pareiškėjams iš apgyvendinimo sektoriaus buvo skirta kiek daugiau nei 11 mln. eurų, bei 4 maitinimo sektoriaus atstovams INVEGA suteikė 3,6 mln. eurų finansavimą,“ – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

INVEGA primena, kad paskolos dydis maitinimo ir apgyvendinimo sektoriui apskaičiuojamas pagal jau patirtas išlaidas nuo 2020 m. kovo 16 d., ir planuojamas patirti išlaidas iki 2022 m. birželio 30 d. Būtinosiomis išlaidomis laikomos darbuotojų užmokesčiui, transporto ir kitų paslaugų pirkimui, NT nuomai, turto išlaikymo išlaidoms, kitų gautų paskolų įmokų mokėjimui, komunalinių paslaugų išlaidoms ir visoms kitoms būtinosioms administracinėms išlaidoms skirtos lėšos, kurios bus patirtos siekiant išlaikyti darbo vietas ir tęsti veiklą. Į šias paskolas pretenduoti gali apgyvendinimo paslaugų teikėjai, teikiantys klasifikuojamąsias apgyvendinimo paslaugas ir didelės viešojo maitinimo paslaugas teikiančios įmonės, kurių pagrindinė veikla pagal ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių yra Restoranų ir pagaminto valgio teikimo veikla.

Kelionių organizatoriams paskolos dydis apskaičiuojamas atsižvelgiant į paraiškos pateikimo metu turimą grąžinti sumą turistams už dėl COVID-19 protrūkio neįvykusias keliones. Kelionių organizatorius turi turėti galiojantį kelionių organizatoriaus pažymėjimą.

Paskolos suma pagal priemonę „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“, vienam paskolos gavėjui visais atvejais negali viršyti 3 mln. eurų. Paskolos sutartis gali būti sudaroma 72 mėnesių laikotarpiui ir pradedama grąžinti praėjus ne vėliau kaip 24 mėn. po sutarties pasirašymo dienos. INVEGA primena, kad 2021 m. lapkričio 30 d. yra taip pat paskutinė tiems pareiškėjams, kurie nori teikti prašymus didinti jau skirtos paskolos sumą, prašymus pareiškėjai gali teikti el. pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjai, norintys pasinaudoti siūlomomis lengvatinėmis paskolomis ir gauti finansavimą, paraiškas INVEGAI gali dar gali teikti adresu https://tour.invega.lt. Priemonei „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“ įgyvendinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš viso skyrė 30 mln. Eur iš valstybės biudžeto lėšų.

Daugiau informacijos apie priemonę galite rasti: https://invega.lt/verslui/visos-priemones/25/paskolos-apgyvendinimo-ir-maitinimo-paslaugu-teikejams-17 bei https://invega.lt/verslui/visos-priemones/25/paskolos-kelioniu-organizatoriams-16. Konsultacijos apie priemonę yra teikiamos pareiškėjams telefono numeriu (8 5) 210 7510.

Top