Panevėžio AVPK statyboms - kreditas iš „Luminor“

Nekilnojamojo turto bendrovė „Darnu Group“ skolinasi 10,6 mln. eurų. Šiomis lėšomis bus finansuojama komisariato su areštine statyba. Projektą tikimasi užbaigti kitų metų antroje pusėje.

paneveziovpk minNuotrauka: Panevėžio AVPK su areštine © Projektuotojų vizualizacija

Šis projektas yra įgyvendinamas viešos ir privačios partnerystės (VPP) būdu. Antrinė „Darnu Group“ įmonė „PPP projektas 1“ objektą pastatys, įrengs ir dar 12 metų rūpinsis jo valdymu bei priežiūra. Bendra projekto vertė siekia 21,1 mln. eurų.

„Šis projektas labai įdomus tiek savo turiniu, tiek forma. Teisėsaugos infrastruktūra daug metų buvo tabu privačiam sektoriui, tačiau, kaip rodo praktika, viešos ir privačios partnerystės modelis puikiai tinka įvairiems uždaviniams spręsti, net jei jie yra socialiai jautrūs ir techniškai sudėtingi. Bankai, finansuodami tokius projektus, reikšmingai prisideda balansuojant viešųjų finansų srautus, todėl sveikiname VPP projektų populiarėjimą Lietuvoje“, - sakė „Luminor“ verslo bankininkystės departamento vadovas Jonas Urbonas.

„Sėkmingai įgyvendinti VPP projektai padeda gerinti pareigūnų darbo sąlygas, efektyvinti veiklą ir skatinti tolesnį bendradarbiavimą tarp valstybės ir verslo. Didžiųjų bankų dalyvavimas rodo pasitikėjimą vystytoju ir viešos ir privačios partnerystės modeliu, kuris Lietuvoje dar tik populiarėja“, – teigia bendrovės „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė‑Mekionienė.

Naujasis VPK kompleksas, kurį sudarys komisariatas ir areštinė, bus erdvesnis ir kur kas geriau pritaikytas numatytosioms pastatų funkcijoms: bus įrengtos modernios patalpos pareigūnams bei sulaikytiesiems. Anksčiau skelbta, kad šiuo metu Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas veiklą vykdo keturiuose atskiruose pastatuose, kurių bendras plotas siekia apie 16 tūkst. kv. metrų, dalis iš jų nuomojama. Persikėlus į naujus, energiškai efektyvius pastatus, VPK metinės išlaidos turėtų sumažėti apie 290 tūkst. eurų.

Top