Per metus būsto kreditų portfelį Šiaulių bankas padidino 55 procentais

Trečiąjį ketvirtį banko būsto paskolų portfelis buvo pusantro karto didesnis nei prieš metus ir siekia beveik 415 mln. eurų. 

 Dovile KalvaitieneNuotrauka: Dovilė Kalvaitienė © Šiaulių bankas

Bankas kitąmet prognozuoja būsto paskolų rinkos augimą, tačiau tikėtina, kad dėl didėjančio pirminės būsto pasiūlos trūkumo šis augimas bus nuosaikesnis.

Šių metų trečiąjį ketvirtį Šiaulių bankas išdavė būsto paskolų už 52,9 mln. eurų sumą, iš viso per šį laikotarpį buvo pasirašytos 657 būsto paskolų sutartys. Palyginus su 2020 m. trečiuoju ketvirčiu, būsto paskolų išduota 95 proc. daugiau.

Per devynis mėnesius naujų kredito sutarčių pasirašyta už 148 mln. eurų (132 proc. daugiau palyginus su 2020 m. atitinkamu laikotarpiu).

„Pirmoji šių metų pusė būsto rinkoje buvo itin aktyvi, tačiau rinkos augimas pamažu slopsta ir viena iš priežasčių yra didžiuosiuose miestuose vis labiau jaučiamas pirminės rinkos pasiūlos trūkumas. Matome, kad nekilnojamojo turto vystytojai atideda ar nepradeda naujų projektų. Tokia situacija susiklostė dėl sparčiai brangstančių statybinių medžiagų bei tiekimo sutrikimų. Šiuo metu vykdomuose projektuose nemaža dalis būstų jau įsigyta, nors darbai dar nebaigti“, - teigė Šiaulių banko finansavimo paslaugų vystymo departamento produktų vadovė Dovilė Kalvaitienė. 

Pasak D. Kalvaitienės, dauguma klientų turi sukaupę pradinį įnašą ir turi galimybes gauti kreditą, todėl karantino metu ieško galimybių gerinti gyvenimo sąlygas (įsigyti erdvesnį, modernesnį būstą). Klientai didžiuosiuose miestuose ieško aukštesnės klasės naujos statybos būstų, bet esant jų trūkumui, būsto įsigijimą linkę atidėti vėlesniam laikui.

Pasak D. Kalvaitienės, šios priežastys turės įtakos ir kitų metų būsto paskolų rinkai, kurios augimas, tikėtina, bus nuosaikiai mažesnis nei šiemet.

Šių metų trečiąjį ketvirtį daugiausiai būsto paskolų Šiaulių bankas išdavė Vilniuje (25 proc.) ir Kaune (23 proc.).  Toliau sekė Šiauliai (9 proc.), Klaipėda (6 proc.), Alytus ir Utena (po 4 proc.).

Remiantis Šiaulių banko duomenimis, vidutinė būsto paskola siekia 80 tūkst. eurų, o vidutinis paskolos terminas - 28 metai.  

___________________________________________

 

Apie Šiaulių banką

1992 m. įsteigtas AB Šiaulių bankas – didžiausias lietuviško kapitalo bankas, stabiliai ir nuosekliai augantis finansinis partneris, ypatingą dėmesį skiriantis verslo finansavimo ir vartojimo finansavimo sprendimams. Šiaulių bankas klientus aptarnauja 37-iuose Lietuvos miestuose. Banko akcijos įtrauktos į NASDAQ biržos Baltijos Oficialųjį prekybos sąrašą.

Top