Latvijos „Rigensis bank“ licencija panaikinta

Latvijos bankas reorganizuojamas į kitą komercinę įmonę, kurios veikla - nesusijusi su kreditavimu. Nuo Latvijos Finansų ir kapitalo rinkos komisijos sprendimo bankui kreditavimo įstaigos licencija nustoja galioti.

latvian flag 3824155 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Tokį sprendimą FKRK priėmė atsižvelgdama į „Rigensis bank“ neeilinio akcininkų susirinkimo priimtą sprendimą nutraukti bendrovės kaip kreditavimo įstaigos veiklą ir teikti prašymą tokios veiklos licenciją anuliuoti.

FKRK vadovė Santa Purgailė pažymėjo, jog šalyje veikiantiems bankams, anksčiau daug dėmesio skyrusiems užsienio klientų aptarnavimui, 2018-aisiais teko keisti verslo modelį, o kai kurie bankai nepajėgė rasti jų interesus, galimybes ir planus atitinkančios nišos rinkoje, todėl priversti nutraukti veiklą.

Ji paaiškino, kad „Rigensis bank“ palaipsniui mažino savo veiklos apimtis, kad galėtų atsisakyti licencijos nebeturėdama indėlių ir apsaugodama klientų interesus, kaip to reikalauja atitinkamas įstatymas.

2011-asiais veiklą pradėjęs „Rigensis bank“ praėjusių metų pabaigoje buvo aštuntas pagal turto vertę bankas Latvijoje. Jo pagrindinis akcininkas – Rusijos verslininkas Igoris Cyplakovas.

Top