Žemdirbiai dar gali kreiptis dėl paskolų: liko dar milijonas eurų

Lengvatinė iki 110 tūkstančių eurų siekianti paskola skiriama pirminei žemės ūkio gamybai. Už šias lėšas ūkininkams leidžiama įsigyti žemės ūkio technikos ir įrangos, taip pat pieninės veislės telyčių ir genetinės medžiagos. Dėl šių paskolų galima kreiptis iki kitų metų rūgpjūčio.

traktoriusAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Paskolos jie gali kreiptis į Lietuvos centrinės kredito unijos nares.

Iš viso pagal finansinę priemonę „Paskolų, finansuojamų iš įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos finansines priemones grąžintų lėšų, teikimas pirmine gamyba užsiimantiems ūkio subjektams“ 61 žemdirbys jau pasiskolino daugiau kaip 3 mln. eurų.

Paskolos laikotarpis yra iki 7 metų. Bendra metinė palūkanų norma pagal šią priemonę teikiamoms paskoloms yra nuo 3 proc., o paskolos administravimo mokestis – ne didesnis kaip 0,5 proc. paskolos sumos.

Taip pat paskolų pagal šią priemonę gavėjai gali kreiptis dėl UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo garantijos suteikimo ir dalinio finansų įstaigai sumokėtų palūkanų kompensavimo. Tai palengvina skolinimosi procesą pakankamai nuosavo kapitalo neturintiems ir aukštesnės rizikos ūkio subjektams.

Daugiau apie priemonę sužinokite čia.

Top