Trys bankai suteikė sindikuotą paskolą VMG grupei

„Swedbank“, „Citadele“ ir SEB bankai kartu VMG grupei skolina 104 mln. eurų. Įmonė pinigus investuojs į tvarius projektus ir žiedinės ekonomikos diegimą pramonėje.

E. Mockus 2021Nuotrauka VMG grupės generalinis direktorius Egidijus Mockus © VMG

Pagrindinė paskolos sutartis dėl 86 mln. eurų buvo pasirašyta dar pernai metų liepą. Pagal ją „Swedbank“ VMG grupei skyrė 36 mln., „Citadele“ bankas – 30 mln., o Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas – 20 mln. eurų.

Šiemet šalių sutarimu sutartis buvo pakeista: iki 104 mln. padidėjo paskolos suma, o Europos rekonstrukcijos ir plėtros banką pakeitė SEB bankas. Pagal atnaujintą sutartį „Swedbank“ VMG grupei skyrė 54 mln., „Citadele“ bankas – 30 mln., o SEB bankas – 20 mln. eurų.

Pasak VMG grupės generalinio direktoriaus Egidijaus Mockaus, kelis paskutinius dešimtmečius pasaulio ekonomika judėjo globalizacijos link, o dabartiniai pandemijos sukelti tiekimo grandinių sutrikimai staiga verslus privertė lokalizuotis.

„Mes matome, kad Lietuva gali tapti tvarios medienos pramonės lydere Europoje, todėl nuosekliai didiname ir tobuliname gamybos pajėgumus. Mums labai svarbu, kad didieji bankai Lietuvoje pasitiki ir remia mūsų planus. Manau, kad ilgalaikė partnerystė yra vienintelis kelias projektų sėkmei“, – teigia E. Mockus.

Jo teigimu, VMG grupė tęs jau pradėtų ir naujų projektų vystymą, juos orientuodama į aplinkai draugiškos ir naudą šalies konkurencingumui teikiančios pramonės ekosistemos sukūrimą.

Anot „Swedbank“, paskola leis padidinti investicijas į tvarios produkcijos gamybą ir taip sustiprinti VMG grupės konkurencinį pranašumą.

„Ši paskola, skirta mūsų kliento, VMG grupės, investicinei programai parodo tvarumo kaip neatskiriamos įmonės strategijos dalies svarbą. Net neabejojame, kad orientacija į tvarią produkciją užtikrins dar didesnį kliento konkurencinį pranašumą. Džiaugiamės VMG grupės pasitikėjimu mumis kaip šios sindikuotos paskolos agentu bei galimybe prisidėti prie strategiškai svarbios investicijos“, – sako „Swedbank“ Verslo klientų tarnybos vadovas Antanas Sagatauskas.

„Citadele“ bankas pažymi, jog VMG grupės vykdomi strateginiai projektai yra labai svarbūs viso Baltijos šalių regiono ekonominei pažangai.

„Vienas iš mūsų strateginių siekių finansuojant verslo įmones yra skatinti investicijas į inovatyvią gamybą ir aplinką tausojančius, tvarius sprendimus. Be to, VMG vykdomos investicijos yra labai svarbios ir Baltijos šalių ekonomikos vystymuisi, todėl džiaugiamės būdami šio projekto finansiniai partneriai”, – sako „Citadele“ banko valdybos narys, Baltijos šalių verslo bankininkystės tarnybos vadovas Vaidas Žagūnis.

SEB banko teigimu, sektorius, kuriame veikia VMG grupė, išlaiko reikšmingą augimo potencialą, investicijos į tvarią plėtrą gali padėti jam dar labiau atsiskleisti.

„Ekonomikai ir gyventojų pajamoms pasaulyje toliau augant, didėja ir baldų paklausa. Prognozuojama, kad per šiuos metus, palyginti su 2020 metais, pasaulio baldų rinka pašoks beveik penktadaliu (19 proc.), o iki 2025 metų ji vidutiniškai augs po 5 proc. kasmet.

Tad įkvepiančiu Lietuvos baldų pramonės pavyzdžiu galima laikyti VMG grupę, kuri skiria investicijas tvariai plėtrai, našumo didinimui ir inovacijoms. Žvelgiant į pasaulio rinkos augimo tendencijas, Lietuvos verslo padėtį ir investicijas, galima teigti, kad šalies baldininkų pozicijos ateityje tik stiprės“, – sako Vilius Juzikis, SEB banko valdybos narys ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovas.

Tarptautinė investicinė VMG grupė vienija 25 įmones, kuriose dirba daugiau nei 5 tūkst. darbuotojų. Jos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

Kompanija Baltijos šalyse, Baltarusijoje, Lenkijoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse investuoja į medienos perdirbimą ir tvarių medienos gaminių gamybą, atsinaujinančią energetiką, ekologiškus pakavimo sprendimus, pramonės inovacijų ir technologijų vystymą, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybą bei efektyvų infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymą.

Top