Pagalbos verslui fondo komanditorė išplatino 30 mln. eurų vertės obligacijų emisija

„Valsybės investicinis kapitalas“ išsiplatino ketverių metų trukmės inauguracinė obligacijų su valstybės garantija emisiją, kurios platinimui pasirinko banką „Luminor“.

skolaAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Obligacijos bus listinguojamos „Nasdaq“ Vilniaus vertybinių popierių biržoje, jos taip pat gali dalyvauti Europos centrinio banko pinigų politikos operacijose, teigiama „Valstybės investicinio kapitalo“ pranešime.

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ visai 400 mln. eurų obligacijų programai suteikė reitingą „A“. „Valstybės investicinis kapitalas“ pritrauktas lėšas pagal poreikį etapais investuos į Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomą „Pagalbos verslui fondą“.

„Skandinavijos rinkoje veikiantys profesionalūs investuotojai palankiai įvertino visą programą, valstybės garantiją bei suteiktą A reitingą pasiūlydami itin patrauklų 0,045 proc. pajamingumą. Emisija sulaukė tikrai didelio susidomėjimo – paklausa 8 kartus viršijo pasiūlą. Iš viso emisija sulaukė 21 investuotojo, kurių daugiau nei trečdalis yra iš užsienio rinkų, o minimali numatyta investicija buvo 100 tūkst. eurų“, – pranešime sakė „Valstybės investicinio kapitalo“ vadovas Robertas Vyšniauskas.

Pasak VIVA generalinio direktoriaus Dainiaus Vilčinsko, Pagalbos verslui fondas šiuo metu jau yra priėmęs sprendimų investuoti už 163 mln. eurų.

„Jau turime įsipareigojimų už beveik 100 mln. eurų, todėl nenutrūkstamas ir savalaikis lėšų investavimas į fondą leis ir toliau patraukliomis sąlygomis teikti finansavimą įmonėms ir užtikrinti, kad valstybės pagalba verslą pasiektų laiku ir tokia apimtimi, kokia verslui yra reikalinga“, – tvirtino D. Vilčinskas.

Top