Kredito reitingų agentūra „Moody's“ pagerino „Luminor“ reitingus

 „Moody‘s Investor Service“ iš Baa1 į A3 pagerino banko indėlių reitingą ir iš Baa2 į Baa1 kilstelėjo ilgalaikių skolos vertybinių popierių reitingą. Perspektyva - neutrali.

moodysNuotrauka: © Moodys

Paaiškindama savo sprendimą, „Moody‘s“ nurodė, kad rėmėsi sustiprintu banko mokumu, sumažėjusia turto valdymo rizika, tvirtu kapitalu ir augančiu skolinimu, kuris padės išlaikyti tvarų banko pajamų augimą.

Peteris Bosekas, „Luminor Bank AS“ generalinis direktorius:

 

„Vertiname, kad „Moody‘s“ pastebi banko padarytą pažangą. Reitingų agentūros komentarai atspindi mūsų strategiją ir prioritetus artimiausiam laikotarpiui – skirsime dar didesnį dėmesį klientams, auginsime savo verslą ir didinsime jo efektyvumą, kartu išlaikydami stiprią finansinę būklę ir apdairų rizikos valdymą“.

„Moody‘s“ patvirtino „Luminor“ ilgalaikių indėlių reitingą A3 vietoj prieš tai buvusio Baa1, suteikė Baa1 ilgalaikių skolos vertybinių popierių reitingą vietoj buvusio Baa2. Bazinis kredito vertinimas (BCA) pakeistas į baa3 iš ba1. Sandorio šalių rizikos reitingas (CRR) ir Sandorio šalių rizikos vertinimas (CRA) buvo pagerinti atitinkamai į A2/P-1 iš A3/P-2 ir A2(cr)/P-1(cr) iš A3(cr)/P-2(cr). Trumpalaikiams indėliams suteiktas P-2 reitingas.  Ilgalaikių indėlių ir skolos vertybinių popierių reitingų perspektyva pakeista į stabilią, vietoj teigiamos.

Top