Lietuvai Fitch paliko tą patį ilgalaikio skolinimosi reitingą

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ paliko ir patvirtino A skolinimosi reitingą su stabilia perspektyva.

thumb 422558 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Agentūros ekspertų sprendimą dėl Lietuvos reitingo lėmė stipri institucinė sąranga ir patikima politinė sistema, palaikoma narystės Europos Sąjungoje, pranešė Finansų ministerija.

Jos teigimu, Lietuvos A reitingas dar kartą patvirtina, jog tarptautiniu mastu šalis yra laikoma labai patikima ir atsakinga valstybe.

Nuo paskutinės reitingo peržiūros Lietuvos ekonominės perspektyvos pagerėjo. „Fitch Ratings“ prognozuoja, kad Lietuvos ekonomika, pernai smuktelėjusi 0,9 proc., šiemet augs 4,5 proc., o 2022 metais – 4,1 procento.

„Fitch Ratings“ Lietuvos kredito reitingus paskutinį kartą buvo pagerinę 2020 metų sausį, kai ilgalaikio skolinimosi reitingas buvo pakeltas iš A- į A.

Kita tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą A+ (stabili perspektyva), „Moody‘s“ – A3 (stabili perspektyva), „DBRS Morningstar“ – A (stabili perspektyva).

Top