Paysera per šventes netaikys "atostogų" pinigų perlaidoms

Per didžiausias metų šventes visi komerciniai bankai ir kredito unijos nevykdys pinigų perlaidų tarp skirtingų kredito institucijų. Tokį ilgą laikotarpį (šiais metais tai net septynios dienos) negalėti pilnai naudotis savo banko sąskaitomis dauguma gyventojų vertina neigiamai. Tačiau dėl piniginių perlaidų "atostogų" nerimauti turės ne visi - Paysera teigia, kad jos klientai ir per šventes galės pervesti pinigus tarp skirtingų finansinių institucijų.

pinigų perlaidos per kalėdas ir naujuosiusAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Dalis Lietuvos gyventojų bei verslo įmonių nuogąstauja, kad šiais metais šventiniu laikotarpiu net 7 paras tarp bankų nebus vykdomi pinigų pervedimai. Tokios ilgos bankų „atostogos“ piktina vartotojus, nes jų manymu, XXI amžiuje pervedimai gali vykti ir Kūčių vakarą. Tai įrodo finansinių technologijų kompanijos, kurios suteikia vartotojams galimybę siųsti ir gauti pinigus kasdien, net savaitgaliais ar švenčių dienomis. Tad kodėl gi bankai nevykdo pervedimų švenčių dienomis, o Fintech kompanijos vykdo?

Paysera mokėjimų sistemos produktų vadovas Andrej Vištorskij pasakoja, kad tiek bankai, tiek ir mokėjimo įstaigos naudoja tą pačią Eurosistemą TARGET2, per kurią ir vykdo tarpbankinius mokėjimus, tačiau ši sistema neveikia ir nevykdo mokėjimų per pagrindines šventes: Naujųjų metų dieną, Didįjį penktadienį, Velykų pirmą dieną, Gegužės 1-ąją, Kalėdų pirmą ir antrą dienomis. Dėl to ir susiklosto tokia situacija, kad 7 dienas bankų klientai negalės atlikti pervedimų. Tačiau rinkoje egzistuoja sprendimų, kurie visgi leidžia siųsti pinigus savaitgaliais ar švenčių dienomis, kuriais naudojasi kai kurios finansinių technologijų kompanijos.

Partnerių tinklo kūrimas

Vienas iš būdų, kaip galima atlikti pervedimus net ir tuomet, kuomet nevyksta tarpbankiniai pervedimai per Europinę sistemą, yra partnerių tinklo kūrimas.

„Paysera turi sukūrusi savo bankų partnerių tinklą, kuriuose turi atsidariusi sąskaitas. Tad kuomet nevyksta tarpbankiniai pervedimai, Paysera tiesiog gali atlikti vidinį skubų pervedimą tarp to banko sąskaitų. Jeigu Paysera klientas Kalėdų dieną nori pervesti pinigus, tarkime, į Swedbank, mes tiesiog atliekame vidinį pervedimą iš savo turimos sąskaitos Swedbank banke į kliento nurodytą gavėjo sąskaitą“, – sako Andrej Vištorskij.

Toks vidinis bankinis pervedimas įvyksta per 30 minučių ir gavėjas jau gali disponuoti pinigais. Ši paslauga įprastai kainuoja papildomai, tačiau Kalėdų ir Naujųjų metų proga nuo gruodžio 23 d. iki sausio 1 d. Paysera leis klientams siųsti pinigus tokiu būdu nemokamai.

„Klientai pasirinkę atlikti skubų pervedimą nepatirs nepatogumų ir pinigus galės siųsti bei gauti net ir tada, kuomet bankai neatlieka tarpbankinių pervedimų. Tačiau tai galioja tik pervedimams eurais ir pasirinkus skubų pervedimą. Įprasti, neskubūs pervedimai eurais, bei tarptautiniai pervedimai kitomis valiutomis šventiniu laikotarpiu, kaip ir bankuose, nebus vykdomi, nes Europinė mokėjimų sistema neveiks“, - teigia Paysera atstovas.

Momentiniai pervedimai tarp sistemos vartotojų

Be skubių pervedimų Fintech kompanijų vartotojai gali siųsti pinigus tarp tos pačios kompanijos vartotojų tiesiog akimirksniu, 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę.

„Nesvarbu, kokia valiuta ar kur būtų kitas vartotojas, vidiniai pervedimai tarp Paysera vyksta akimirksniu. Tai galima atlikti ir per mobiliąją programėlę, ir prisijungus prie sistemos per kompiuterį. Tad jeigu vienas vartotojas yra Vokietijoje, o kitas Lietuvoje, pervedimas įvyks per kelias sekundes ir tai nieko nekainuos. Tokią galimybę suteikia ir kai kurios kitos finansinių technologijų kompanijos bei bankai, kurie vidinius pervedimus atlieka maždaug per kelias sekundes ar minutes“, – dėsto pašnekovas.

Lietuvos bankai ir kredito unijos savo klientus jau informavo, kad mokėjimai nebus vykdomi nuo gruodžio 22 d. vakaro iki pat gruodžio 27 d. ryto, o po poros dienų vėl nevyks nuo gruodžio 29 d. vakaro iki sausio 2 d. ryto.

Kitais metais tokios situacijos, kuomet nebus galimybės atlikti pervedimų savaitgaliais ar švenčių dienomis, turėtų nelikti, nes prie momentinių mokėjimų sistemos turėtų prisijungti visos finansų įstaigos. Tuomet mokėjimai eurais vyks akimirksniu, 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę.

Taip pat skaitykite:

Tarpbankiniai pinigų pervedimai švenčių dienomis

CENTROlink pakeis bankinius pavedimus neatpažįstamai

Top