Mokestinė pagalba įmonėms žadama pratęsti dar kelis mėnesius

VMI vadovė Edita Janušienė pranešė, kad mokestinės pagalbos priemonės įmonėms gali būti pratęstos iki rugpjūčio pabaigos.

perlaidosAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

„Tai reiškia, mes pagalbos priemones tęsime ne iki balandžio 30-osios plius du mėnesius, o iki rugpjūčio 31-osios plius du mėnesius, ir laukiame skubaus pakeitimo vyriausybinio protokolinio sprendimo, rengiame savo įsakymą, kurį derinsime su EK dėl valstybės pagalbos tęstinumo“, – pridūrė ji. 

Pasak jos, nauja tvarka galios toms įmonėms, kurios dar nėra sudariusios mokestinės paskolos sutarties.    

„Esminių pakeitimų tvarkoje daryti nenumatyta. Kol kas galutinio sprendimo dėl konkrečių aplinkybių nėra“, – BNS sakė VM atstovė Rūta Asadauskaitė.    

Galutinį sprendimą dėl to priims Vyriausybė.  

Dabar mokestinė pagalba galioja iki balandžio pabaigos, o dėl nepriemokų grąžinimo su VMI galima susitarti iki birželio pabaigos. Tai reiškia, kad iki to laiko nepriemokos neišieškomos ir neskaičiuojami delspinigiai.  

VMI vadovė, be to, sakė, kad į nukentėjusių įmonių sąrašą šiemet prašosi būti įtraukta kur kas mažiau įmonių nei 2020-ųjų pabaigoje, tuo metu gyventojai mokesčius stengiasi sumokėti laiku. 

„Dalis įmonių įmokas jau susimokėjo ir į sąrašą prašosi būti įtraukiamų kur kas mažiau įmonių“, – lkomitete teigė E. Janušienė. 

„Gyventojai yra susimokėję mokesčius arba stengiasi juos susimokėti laiku“, – pridūrė ji. 

Pasak jos, VMI jau sudarė apie 8,9 tūkst. sutarčių dėl 477,8 mln. eurų atidėtų mokesčių mokėjimo grafiko, o didžiąją jų dalį – beveik 6,8 tūkst. sutarčių (dėl 467,6 mln. eurų mokesčių) sudarė įmonės. 

E. Janušienės teigimu, „beveik pusė atidėjimų“ pasirašyta su didmeninės ir mažmeninės prekybos, 12 proc.– su apdirbamosios pramonės, po 7 proc. – su apgyvendinimo, statybų, maitinimo įmonėmis. 

Pasak VMI vadovės, šiuo metu dar 19,8 tūkst. įmonių ir 15,2 tūkst. gyventojų prašo vėliau sumokėti  670,8 mln. eurų mokesčių. Vien įmonės prašo atidėti 655,9 mln. eurų, arba 130 mln. eurų mažiau negu sausio 1-ąją. 

Top