Sutelktinio finansavimo investicijų į NT platformos „Rontgen“ turi vieną akcininką

Juo tapo įmonės įkūrėjas ir vadovas Martynas Stankevičius. Akcijas jis išpirko iš bendrovės „Bolds Property Partners“ ir konsultacijų kompanijos „Newsec“. Iki šiol Martynas Stankevičius valdė tik 6,12 proc, akcijų paketą.

Rontgen logoNuotrauka: © Rontgen

„Kai 2017 metais startavo „Rontgen“ platforma, NT rinka buvo susidūrusi su dideliu iššūkiu – bankai nebuvo linkę duoti paskolų smulkiems ir vidutiniams NT projektų vystytojams. Užuot laukę kol pasikeis situacija rinkoje, „Bolds“, o vėliau ir „Newsec“, nutarė patys inicijuoti pokytį ir investuoti į sutelktinio finansavimo platformą“, – pranešime sakė „Newsec“ generalinis direktorius Ugnius Meidus.

Jo teigimu, „Rontgen“ atvėrė alternatyvaus finansavimo šaltinius NT plėtotojams bei suteikė naujų investavimo galimybių tiek fiziniams asmenims, tiek verslo įmonėms bei prisidėjo prie brandžios ir šiuolaikiškos NT rinkos kūrimo.

„Vis dėlto, NT finansavimas nėra „Newsec“ bendrovės pagrindinė veikla, tad rinkoje įsitvirtinus alternatyviam finansavimui sutarėme, kad nuo šiol „Rontgen“ veikloje dalyvausime tik kaip vertintojai ir patarėjai“, – tvirtino U. Meidus. 

Pasak M. Stankevičiaus, „Rontgen“ strategija ir toliau liks rinkai siūlyti konservatyvias, užtikrinimo priemonėmis apsaugotas investicijas bei siekti būti konservatyviausia ir saugiausia platforma rinkoje. 

„Šiemet planuojame išduoti paskolų už 10-13 mln. eurų, du kartus daugiau nei 2020 metais. Ketiname pasiūlyti investuotojus pastaruoju metu itin dominančias investicijas ne tik į statomus, bet ir jau baigtus, pajamas generuojančius objektus. Kartu ir toliau tvirtai laikysimės griežtų projektų atrankos reikalavimų, dėl kurių rinkai pasiūlome tik apie 5 proc. mums užklausą pateikiančių projektų“, – teigė M. Stankevičius.

Per 2020 metus „Rontgen“ registruotų investuotojų paaugo beveik tris kartus iki daugiau kaip 7 tūkst., finansuota paskolų už 6,7 mln. eurų, finansuoti stambūs projektai, tokie kaip „Ozo sodai“, „Western 32“, „Gelvonų terasos“ Vilniuje, „Birštono vilos“ Birštone ir kiti. 

Top